آیت الله العظمی نوری همدانی:

مستکبران از گسترش ارزش‌های انقلاب در جهان نگران هستند

با توجه به جذابیت انقلاب اسلامی، ‌مستکبران تلاش دارند که پیام آن به مردم جهان نرسد چنان که رهبر معظم انقلاب در نامه اخیرشان به جوانان غربی توصیه کردند که اسلام را از قرآن بشناسند و مدعیان قلابی و گروه‌های تکفیری را نماینده اسلام ندانند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در دیدار با مسؤولان نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قمر بنی هاشم علیه السلام و مجموعه کارکنان سپاه در شهر کرد اظهار داشتند: در مسافرتی که به چهار محال بختیاری و دیداری که با مردم انقلابی آن مناطق داشتم، سابقه طولانی تعهد به انقلاب و محبت و مهمان نوازی آنها را از نزدیک شاهد بودم.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به آیه «وَ لِلَّهِ الْعِزَّةُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلْمُؤْمِنینَ» ابراز داشتند: مسلمانان باید عزت و اقتدار خودشان را حفظ کنند زیرا اسلام برای حفظ عزت و شأن مؤمنین، اصولی را تأسیس کرده است.

 

ایشان یادآور شدند: ایمان و اعتقاد به خدا و اصول مذهب، انسان را قوی و محکم کره و در ترس از مرگ را محو می‌کند چنان که در آیه قرآن می‌فرماید «ولا تهنوا ولا تحزنوا وأنتم الأعلون إن کنتم مؤمنین» سستی مکنید و اندوهگین مباشید ، زیرا اگر ایمان آورده باشید شما برتری خواهید جست.

 

این مرجع تقلید به خلقت عجیب آسمان‌ها و زمین اشاره کردند و گفتند: فصل مهمی از قرآن کریم به آفرینش و شگفتی‌های آن می‌پردازد تا مردم تأمل کنند و با دلیل و برهان خداوند را شناخته و ایمان بیاورند.

 

ایشان تأکید کردند: مسلمانان باید حماسه آفرین باشند و هر کاری که از همت بلند، درک عمیق و فرهنگ بالایی برخوردار باسد نوعی حماسه است؛ چنان که انقلاب اسلامی در دنیای کنونی حماسه‌‌ای بی‌نظیر بود و برای تحصیل عزت و ایمان تشکیل شد.

 

آیت الله العظمی نوری همدانی به اهمیت علم و دانش اشاره کردند و گفتند: اسلام در آیات و روایان بسیاری،‌مسلمانان را به علم، فن‌آوری،‌تحقیق و پژوهش،‌ترغیب کرده است و هرچقدر انسان، علمش بیشتر باشد توفیقش بیشتر خواهد بود.

 

ایشان با بیان تفاوت علم و عقل ابراز داشتند: عقل غیر از علم است که از آن تعبیر به بصیرت نیز می‌شود زیرا ممکن است انسانی عالم باشد اما بصیرت نداشته باشد چنان که رهبر معظم انقلاب از آن به جدایی حق از باطل تعبیر کرده‌اند.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی، وحدت را در میان مسلمانان از اصول مسلم دانستند و یادآور شدند: هرچقدر مسلمانان با یکدیگر بیشتر متحد باشند کمتر از سوی دشمنان مورد هجمه قرار می‌گیرند.

 

ایشان به تفرقه‌افکنی دشمنان اشاره و تصریح کردند: دشمنان با تفرقه‌افکنی و سیاهنمایی به نام مذهب با مدعیانی همچون وهابیت، داعش، بوکوحرام، قصد دارند مردم را از گرایش به اسلام منصرف کنند.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به آیه «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَ النَّصارى‏ أَوْلِیاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ» افزودند: خداوند مسلمانان را از گرایش به دشمنان نهی می‌کند که مبادا تحت سلطه یهود و نصاری قرار بگیرند و به پیمان و مهربانی ظاهری آنها اعتماد کنند.

 

ایشان انقلاب اسلامی را در جهان ممتاز دانستند و گفتند: با توجه به جذابیت انقلاب اسلامی،‌مستکبران تلاش دارند که پیام آن به مردم جهان نرسد چنان که رهبر معظم انقلاب در نامه اخیرشان به جوانان غربی توصیه کردند که اسلام را از قرآن بشناسند و مدعیان قلابی و گروه‌های تکفیری را نماینده اسلام ندانند.

 

این مرجع تقلید تاریخ انقلاب اسلامی را مملو از حماسه خواندند و یادآور شدند: سرمایه‌های عظیمی که در جمهوری اسلامی وجود دارد در هیچ فرهنگی نیست که عشق به ایثار، فداکاری، محبت و ارتباط با پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم، ائمه اطهار و نائب رهبری از امتیازات آن است و این سرمایه‌ها موجب شده است که دشمنان و گروه‌های تکفیری نتوانند به این کشور ولایی طمع کنند.

 

آیت الله العظمی نوری همدانی تصریح کردند: عربستان، میلیونها قرآن را چاپ می‌کند اما خودش نوکر صهیونیست‌ها است و به قرآن عمل نمی‌کند همان طور که امام خمینی رحمةالله علیه نیز در وصیتنامه خود به این مطلب اشاره کرده‌اند.

 

ایشان به اهمیت حکومت اسلامی اشاره و خاطرنشان کردند: اسلام از ابتدا حکومت داشته است چنان که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم حکومت تشکیل دادند و بعد از خودشان حضرت علی علیه السلام را مشخص کردند اما بعد از ایشان ما باید از فقیه جامع الشرایط، باتقوا، شجاع و مدیر اطاعت کنیم چنان که در حال حاضر این مشخصات در شخصیت رهبر معظم انقلاب جمع شده است.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی به فرهنگ جهاد و شهادت اشاره کردند و گفتند:‌ فرهنگ جهاد و شهادت به اسلام  عزت می‌دهد چنان که در کلمات پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم ائمه اطهار علیهم السلام و فاطمه زهرا سلام الله علیها به این مطلب اشاره شده است.

 

ایشان در پایان افزودند: انقلاب اسلامی با امیدوار کردن مستضعفان و نا امید کردن مستکبران و ظالمان، زمینه ظهور امام زمان را فراهم می‌آورد که ما باید خودمان را سرباز حضرت بدانیم و با مطالعه ‌دفتر تبیان و صحیفه نور و وصیتنامه امام خمینی رحمةالله علیه وظیفه خودمان را در قبال انقلاب بدانیم و به آن عمل کنیم./20/11/20

 

س, 11/28/1393 - 20:32

دیدگاه جدیدی بگذارید