بیانات حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی در ابتدای درس خارج درباره جنایات آل سعود و فاجعه منا

مهمترین تهدید اسلام و قرآن و مسلمین و خصوصا انقلاب اسلامی در منطقه، حکومت سعودی است، جنگ افروزی سعودی در یمن و سوریه و بحرین از جلوه های دشمنی سرسختانه با تفکر انقلاب اسلامی در سراسر جهان است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی، ايشان در ابتدای اولین جلسه درس خارج فقه و اصول خود در سال جدید تحصیلی با اشاره به فاجعه دلخراش منی، این مصیبت سنگین را به خانواده های داغدار تسلیت گفته و بر ضرورت پیگیری بین المللی این حادثه تأکید فرمودند.

 

ایشان با اشاره به اینکه این مسیر، مسیر تردد اکثر ایرانیان و شیعیان بوده است که بدون ابلاغ قبلی و هماهنگی و به صورت ناگهانی مسدود گردیده، این فاجعه هولناک را غیر طبیعی و توطئه آمیز ارزیابی کرده و رژیم سعودی را متهم اصلی کشتار عظیم حاجیان در این فاجعه بزرگ دانستند.

 

معظم له با مروری بر پرونده سیاه دولت تکفیری سعودی و آلوده بودن دست این حکومت مزدور به خون مسلمانان کشورهای مختلف نظیر بحرین و یمن و سوریه، داعش را یکی از دستاوردهای ننگین این رژیم منحوس برای عالم اسلام دانست.

 

استاد برجسته حوزه علمیه قم در فراز دیگری از سخنان آغازین در درس خارج فقه و اصول، با اشاره به دست نشاندگی و هم پیالگی آل سعود با نظام سلطه و خصوصا شیطان بزرگ امریکا، تولی ایشان با دشمنان خدا و دین را بزرگترین مصداق شرک دانسته و عقاید خرافی و باطل وهابیت در باب شرک آلود بودن زیارت را به چالش کشیدند.

 

ایشان با اشاره به دشمنی دیرین این رژیم سفاک با اسلام حقیقی و اسلام ناب و اسلام انقلابی و با انقلاب اسلامی ایران، مهمترین تهدید اسلام و قرآن و مسلمین و خصوصا انقلاب اسلامی را در منطقه، حکومت سعودی دانستند و جنگ افروزی سعودی در یمن و سوریه و بحرین را جلوه های از این دشمنی سرسختانه با تفکر انقلاب اسلامی در سراسر جهان برشمردند.

 

حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای را در آغازین ساعات پس از این فاجعه عظیم، بسیار مهم و هوشمندانه ارزیابی کردند و با انتقاد شدید از موضع غیر فعال دولت در برابر این جنایت آل سعود، مسئولین دولتی را به اتخاذ مواضع انقلابی و همسو با اندیشه های تابناک امام و رهبری توصیه فرمودند.

 

معظم له با اشاره به تعداد کثیر کشته شدگان ایرانی این فاجعه انسانی، برخورد اصولی و انقلابی مسئولین را در همه سطوح خواستار شده و از همه سازمان های اسلامی و علماء و دانشمندان مسلمان و دولتهای اسلامی برای برخورد قاطع با دولت سعودی و تلاش برای تشکیل کمیته حقیقت یاب و تحقیق و تفحص در باب این جنایت خونبار دعوت کردند.

 

ایشان در پایان، برای درگذشتگان این فاجعه جنایت بار، رحمت واسعه الهی و برای مجروحان و آسیب دیدگان سلامتی عاجل و برای بازماندگان اجر و صبر مسئلت کردند./240/12/20

د, 07/06/1394 - 00:48

دیدگاه جدیدی بگذارید