آیت‌الله‌ العظمی صافی:

امور مربوط به زنان به خود آنان واگذار شود/ تأکید بر ترویج فرهنگ حجاب و عفاف

 

این مرجع تقلید، با اشاره به جامعیت دستورات اسلام در هر زمینه، تشکیل حوزه‌های علمیه خواهران را مهم ارزیابی نمودند و خاطرنشان ساختند: اگر این حوزه‌ها تشکیل نمی‌شدند، خیل عظیم زنان از یادگیری معارف ناب اسلامی محروم می‌ماندند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار مدیر و جمعی از مسئولان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، وظایف حوزه‌های علمیه خواهران را بسیار سنگین و مهم خواندند و اظهار کردند: درست است که این کار سابقه‌‌ای چندین ساله دارد، ولی نوپا و جدید برشمرده می‌شود.

 

این مرجع تقلید، با اشاره به جامعیت دستورات اسلام در هر زمینه، تشکیل حوزه‌های علمیه خواهران را مهم ارزیابی نمودند و خاطرنشان ساختند: اگر این حوزه‌ها تشکیل نمی‌شدند، خیل عظیم زنان از یادگیری معارف ناب اسلامی محروم می‌ماندند. در این زمینه، لازم است افزون بر مردان، به بانوان نیز توجه شود.

 

ایشان از اقتضائات مواجهه با فرهنگ‌های گوناگون جهان سخن گفتند و ابراز کردند: در شرایط کنونی، بهره‌مندی بانوان از معارف راستین دین، بسیار ضروری است.

 

استاد درس خارج حوزه علمیه، بر تلاش به منظور اجرای درست برنامه‌های تدوین‌شده تأکید ورزیدند و درباره مقام زن در اسلام گفتند: زن، جایگاه بسیار والایی در اسلام دارد، ولی متأسفانه در جهان کنونی، تفاسیر انحرافی از آن ارائه می‌شود.

 

معظم له با بیان این که زن و مرد هر دو مسائلی دارند که باید به آن توجه شود، تصریح کردند:‌ اگر حرکت ما رو به جلو و درست باشد، نسل آینده از نظر علمی، دینی و اخلاقی موجب رضای خداوند خواهد بود.

 

حضرت آیت‌الله‌ صافی گلپایگانی، با اشاره به انحطاط بنیان خانواده در مغرب‌زمین، از توجه ویژه اسلام به خانواده سخن گفتند و اظهار کردند: ارتباط زن و مرد اهمیت فراوانی دارد که لازم است به آن و ابعاد گوناگونش توجه شود.

 

ایشان ضمن تأکید بر ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، غفلت از مقاصد اصیل اسلامی را آسیب‌زا دانستند و بر واگذاری امور مربوط به بانوان به آنان تأکید ورزید.

 

این مرجع تقلید در پایان، ضمن آرزوی موفقیت برای مسئولان و مدیران حوزه‌های علمیه خواهران، نزول آیات فراوانی را، که همزمان، از زن و مرد سخن به میان آورده است، نشان‌دهنده اهمیت توجه به هر دو قشر دانستند./20/12/20

 

ش, 11/10/1394 - 22:37

دیدگاه جدیدی بگذارید