ویژه سال تحصیلی 96ـ 95؛

راهنمای پذیرش حوزه‌های علمیه سراسر کشور

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از برادران واجد شرایط برای تحصیل در دوره‌های بلندمدت و سفیران هدایت برای سال تحصیلی 96 ـ 95 نام‌نویسی می‌کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برادران سراسر کشور از افراد واجد شرایط برای تحصیل در دوره‌های بلندمدت و سفیران هدایت برای سال تحصیلی 96 ـ 95 نام‌نویسی می‌کند.

 

«برخورداری از صلاحیت‌های اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی»، «اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران»، «تابعیت جمهوری اسلامی ایران(کسانی که دارای شناسنامه یا کارت ملی جمهوری اسلامی ایران باشند)»، «برخورداری از سلامت جسمی و روحی» و «دارابودن حداقل تحصیلات جهت دوره‌های آموزشی دوره بلندمدت و کوتاه‌مدت» برخی از شرایط مورد نیاز برای تحصیل در حوزه‌های علمیه است.

 

شرط حضور در دوره بلندمدت پایان دوره راهنمایی قدیم و یا اشتغال به تحصیل در پایه نهم دوره اول متوسطه به شرط قبولی در امتحانات آخر سال است و برای حضور در دوره سفیران هدایت هم افراد باید شرایطی همچون داشتن دیپلم متوسطه یا اشتغال به تحصیل در سال سوم دبیرستان به شرط قبولی در امتحانات آخر سال را دارا باشند.

 

متقاضیان ورود به حوزه‌های علمیه از نظر نظام وظیفه نباید منع قانونی داشته باشند و شرایط سِنی حتماً باید جهت ثبت‌نام در نظر گرفته شود.

شرایط قانونی وظیفه عمومی پذیرش حوزه های علمیه سال تحصیلی 96- 95

 

دارا بودن شرایط سنی یکی دیگر از ضروریات حضور در دوره‌های تحصیلی حوزه‌های علمیه برادران است که افراد باید این شرایط را دارا باشند.

شرایط سنی داوطلبان ورود به حوزه­ های علمیه سال تحصیلی 96- 95

 

گفتنی است، حافظان ‌حداقل ‌یک‌ششم‌ قرآن‌کریم یا نهج‌البلاغه، ‌فرزندان‌ شهدا، جانبازان و آزادگان و داوطلبان ‌مناطق ‌محروم از امتیاز در پذیرش برخوردار خواهند بود.

 

ثبت‌نام پذیرش سال تحصیلی 96 ـ 95 فقط به صورت اینترنتی از تاریخ چهارم بهمن‌ماه 1394 تا 20 فروردین‌ماه 1395 خواهد بود وآزمون ورودی پذیرش ساعت 9 صبح روز جمعه 27 فروردین‌ماه 1395 در حوزه‌های تعیین شده برگزار خواهد شد.

 

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی http://www.howzeh-qom.com/ معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برادران بخش ثبت‌نام‌ها مراجعه کنند./20/12/20

 

ي, 11/11/1394 - 01:45

دیدگاه جدیدی بگذارید