با تصویب شورای گسترش حوزه؛

رشته مدیریت اسلامی به حوزه های علمیه اضافه می شود

معاون پژوهشی حوزه های علمیه گفت: با تصویب نهایی شورای گسترش حوزه های علمیه، رشته تحصیلی « مدیریت اسلامی » ویژه طلاب مقطع سطح سه دایر می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع  رسانی نشست دوره ای اساتید، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی عماد با اعلام اضافه شدن رشته مدیریت اسلامی، اظهارداشت: یکی  از رشته های آموزشی مقطع سطح سه حوزه های علمیه که شورای گسترش کلیت آن را تایید و موافقت اصولی آن را اعلام داشته است رشته مدیریت اسلامی با سه گرایش « مدیریت آموزشی، مدیریت پژوهشی و مدیریت فرهنگی» است.

وی افزود: در حال حاضر دروس پایه و مشترک این رشته طراحی شد است و دروس تخصصی هر بخش به معاونت های ذیربط برای طراحی ارجاع شده است که ان شاءالله با ارائه آن به کمیته جانبی شورای گسترش و بررسی نهایی این مهم در اولین فرصت از کمیته ها خارج و برای تصویب نهایی در شورای گسترش مطرح شود.

 

عضو کمیسیون نخبگان شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: امیدوار هستیم این رشته در سال تحصیلی 95-96 ارائه شود و اگر به هر دلیلی در شهریور ماه اجرایی نگردد به طور یقین در نیمه دوم سال تحصیلی 95- 96 ارائه خواهد شد.

حجت الاسلام  والمسلمین عماد هدف از تاسیس این رشته را تامین و تربیت نیروی انسانی مناسب برای مدیریت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مورد نیاز حوزه های علمیه و جامعه عنوان کرد.

 

وی افزود: این رشته بر اساس نیازسنجی های موجود طراحی و ارائه شده است که ان شاءالله با تربیت نیروی متعهد و متخصص بسیاری از دغدغه های مدیریتی در حوزه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی نظام حوزوی و عموم جامعه مرتفع شود.

 

معاون پژوهشی حوزه های علمیه ادامه داد: این رشته به صورت مرکز تخصصی مدیریت اسلامی فعالیت خود را با پذیرش طلاب سطح سه در استان قم آغاز خواهد کرد و در صورت نیاز و تقاضای مدارس علمیه استان ها و بررسی شرایط لازم بدون تردید در سایر استان ها نیز تدریس خواهد شد.

وی اظهارداشت: فارغ التحصیلان این رشته طلاب سطح سه مدیریت اسلامی می باشند که قدرت ارائه خدمات در واحد های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی را خواهند داشت.220/12/20

 

ش, 12/01/1394 - 22:39

دیدگاه جدیدی بگذارید