استاد ربانی تبار:

باید با ایجاد ذوق بیشتر در طلبه ها آنها را به تفکر و تعمق در مطالب درسی واداشت

بنده معتقد به اندیشه حضرت امام رحمة الله علیه و مقام معظم رهبری در حوزه هستم که همان تفکر فقه جواهری و سنتی با تطبیق آن با مسائل و مقتضیات زمان است.

 

استاد ابوالحسن ربانی تبار در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید گفت: بنده وقتی به طلبه ها نگاه می کنم مشاهده می کنم که خیلی به مسائل درسی آن چنان که حق مطلب ادا شود توجه نمی کنند. بنده معتقدم که کتاب مکاسب باید در حوزه باشد و نمی توانیم این کتاب را حذف کنیم اما در مورد کفایه باید این مطلب را بیان کنیم که اگر چه این کتاب متن سنگینی دارد اما مطالب مفید و عالی زیادی دارد و در کل باید این مطلب را راجع به کتاب کفایه بیان کنم که این کتاب جدا نیاز به بررسی دارد مثلا بعضی از مباحث این کتاب مانند حروف و مشتقات آن اکنون دیگر جوابگو نیستند.

 

وی افزود: این که در مورد کتاب کفایه بیان می شود که باعث جولان ذهنی طلبه ها می شود این مطلب برای زمان های گذشته صحیح است اما در حال حاضر این گونه نیست بنده معتقد به تحول در کتاب کفایه هستم.

 

این استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: بنده معتقد به اندیشه حضرت امام رحمة الله علیه و مقام معظم رهبری در حوزه هستم که همان تفکر فقه جواهری و سنتی با تطبیق آن با مسائل و مقتضیات زمان است. نکته آخری که بیان می کنم این است که باید طلبه ها را از نظر درسی تشویق کرد که نسبت به مطالبی که می خوانند تعمق و تفکر بیشتری داشته باشند البته مسائل جانبی مثل معیشت و امثال آنها بر روی طلبه ها در این زمینه تاثیرات منفی گذاشته است./20/23/260

 

ي, 04/31/1397 - 22:01

دیدگاه جدیدی بگذارید