استاد رضایی:

افزایش تعداد سال تحصیلی راه رفع مشکلات درسی سطوح عالی است

اگر در روش آموزشی به مسائل تحقیقی بپردازند و اساتید برای طلبه ها وقت بیشتری بگذارند و تحقیقات و پژوهش هایی برای طلبه ها ایجاد کنند بهتر است اما کمبود وقت مانع از این کار شده است آموزش این کتب در کنار پرداختن به تحقیق و پژوهش جوابگو خواهد بود.

 

استاد مرتضی رضایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید گفت: کلاس های متعدد باعث مشکلاتی برای طلاب شده است اما اگر بتوان تعطیلات حوزه را کم کرد و یک سال تحصیلی به سطوح عالی اضافه شود این مشکلات رفع خواهد شد.

 

وی افزود: اگر کتاب هایی بهتر از کتاب های رسائل و مکاسب و کفایه یافت شود جایگزینی بهتر است اما در شرایط حاضر که چنین جایگزینی نیست این کتاب ها هنوز هم حرف اول را می زنند و تا به حال کتابی وجود نداشته است که جایگزین این کتاب ها شود اگر چنین کتابی به وجود آید همه اساتید و طلاب هم از کتاب جایگزین استفاده می کنند و تعصبی بر ماندن هیچ کتابی در حوزه وجود ندارد.

 

این استاد حوزه علمیه قم در انتهای سخنانش بیان داشت: اگر در روش آموزشی به مسائل تحقیقی بپردازند و اساتید برای طلبه ها وقت بیشتری بگذارند و تحقیقات و پژوهش هایی برای طلبه ها ایجاد کنند بهتر است اما کمبود وقت مانع از این کار شده است آموزش این کتب در کنار پرداختن به تحقیق و پژوهش جوابگو خواهد بود./20/23/260

 

ي, 04/31/1397 - 22:29

دیدگاه جدیدی بگذارید