آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

دنیای غرب تشنه معنویت است/ مسلمین با عمل و اخلاق نیک مبلغ اسلام باشند

امروز دنیای اروپا و آمریکا از مادی گری خسته شده اند و دنبال یک مرکز معنوی هستند و این مرکز نمی تواند غیر از اسلام باشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در دیدار با جمعی از مسؤولان و نخبگان مرکز شیعه شناسی در اروپا گفتند: عمل خوب مسلمانان اساس تبلیغ اسلام در اروپا و دیگر کشورها است.

 

ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت حفظ ارزش های دینی در دیگر کشورها، اظهار داشتند: حفظ دین و ایمان در کشورهایی که زمینه فساد و فحشا مهیا است بسیار ارزشمند و لذت بخش است.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم به معنوی گرایی در بین مردم غرب اشاره کردند و گفتند: امروز دنیای اروپا و آمریکا از مادی گری خسته شده اند و دنبال یک مرکز معنوی هستند و این مرکز نمی تواند غیر از اسلام  باشد بنابراین فعالان دینی در اروپا و دیگر کشورها در این شرایط حساس که دنیا تشنه معنویت است می توانند پیام آور اسلام در اروپا باشند.

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام، گفتند: قبل از اینکه با زبان خود مبلغ دین باشید باید با عمل خویش مبلغ باشید چراکه اخلاق و عمل خوب مسلمانان می تواند مبلغ بزرگی باشد.

 

وی ادامه داد: در طول تاریخ اسلام، شاهد گسترش اسلام در دیگر کشورها هستیم که علت اصلی این گسترش اسلام را می توان اخلاق و عمل خوب مسلمانانی دانست که در آن کشورها رفت و آمد داشتند که برای نمونه می توان به کشور اندونزی که یکی از بزرگترین کشورهای مسلمان است اشاره کرد.

 

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: یکی از معجزات پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که می توان به آن اشاره کرد معجزه اخلاقی حضرت بود که بسیاری از مردم را با اخلاق نیکو خود به اسلام دعوت کرد؛ امروز هم اگر این اخلاق در بین پیروان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم باشد همان تأثیر و جذب را خواهد داشت./20/12/20

 

د, 04/11/1397 - 12:25