آیت الله العظمی نوری همدانی:

عظیم ترین و بافضیلت ترین نعمت ولایت اهل بیت است

امام صادق علیه السلام عظیم ترین نعمت و بافضیلت ترین نعمت را ولایت اهل بیت علیهم السلام می‌دانند و ما در این مسیر و در مسیر شناخت ولایت و سپاسگزاری از نعمت ولایت حرکت می‌کنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی، معظم له در مراسم افتتاح زائرسرای رضوی اظهار داشتند: یکی از موضوعاتی که در قرآن کریم در مورد آن تاکید شده مسئله شکر نعمات پروردگار عالمیان است. در 73 جای قرآن خداوند متعال ترغیب به شکر نعمات خود کرده است.

 

مرجع عالیقدر تشیع بیان کردند: در سوره ابراهیم که سوره چهاردهم قرآن مجید است این مهم مورد تاکید است و هرقدر شکرگذاری بیشتر باشد به همان نسبت نیز پروردگار نعمات خود را افزایش خواهد داد. اگر نعمات پروردگار را بخواهید بشمارید از شمارش آن عاجز خواهید بود. این نعمت‌‌ها از اوج آسمان تا زمین وجود دارد و خداوند تذکر می‌دهد به اینکه باید انسانها سپاسگزار و حق شناس باشند و باید در برابر نعمات آنها را بشناسند.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی ادامه کردند: بزرگترین نعمت پروردگار چیست؟ امام صادق علیه السلام عظیم ترین نعمت و بافضیلت ترین نعمت را ولایت اهل بیت علیهم السلام می‌دانند و ما در این مسیر و در مسیر شناخت ولایت و سپاسگزاری از نعمت ولایت حرکت می‌کنیم.

 

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه چند نفر به عنوان بضعه پیامبر اشاره شده که همان پاره تن است گفتند: در 30 مورد صدیقه طاهره سلام الله علیها به عنوان پاره تن پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم معرفی شده است. نقش فاطمه زهرا سلام الله علیها در تبیین اسلام ناب نیز بسیار مهم و حیاتی است.

 

مرجع عالیقدر تشیع بیان کردند: امیدواریم قدم‌های بیشتری برای تامین راحتی و رفاه زائر برداشته شود و شما عزیزان نیز میزبان هستید و اجر شما بسیار بافضلیت و بالاست و امیدواریم خدمت‌رسانی به زائر افزایش یابد و از نعمت ولایت برخوردار باشیم./20/12/20

 

س, 05/02/1397 - 20:00