آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

انکار ولایت انسان را به سوی کفر می کشاند

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید براین که اصرار بر زیارت، اصرار بر حفظ مکتب است، گفتند: مکتب اهل بیت علیهم السلام در جهان در حال پیشروی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در مراسم افتتاحیه شبستان امام خمینی رحمةالله علیه آستان حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام با گرامیداشت یوم المباهله، این رخداد مهم را بیانگر حقانیت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و اهل بیت گرامی ایشان دانست.

 

ایشان با استناد به آیه 67 سوره مائده، «يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ ۖ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ ۚ وَاللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ» ابراز داشتند: بدون هیچ حدیث و روایتی همین آیه برای اثبات حقانیت شیعیان کافی است؛ خداوند در این آیه پیامی به پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم می‌دهد که سه ویژگی دارد؛ نخست اینکه ابلاغ این پیام هم‌سنگ رسالت است به حدی که اگر پیامبر این پیام را ابلاغ نمی‌کردند رسالت شان کامل نمی‌شد، دوم اینکه این پیام دشمنانی داشت که خداوند فرمود من تو را از گزند آنان حفظ می‌کنم و آخر مخالفت با این پیام است که مخالفت با آن برابر با کفر و مخالفت با اسلام است.

 

این مرجع تقلید با بیان این که انکار ولایت انسان را به سوی کفر می‌برد، ابراز داشتند: شیعیان باید افتخار کنند که پیرو این مکتب هستند.

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که سند این مکتب در قرآن است، گفتند: این مکتب را باید پاسداری کنید، خداوند این نعمت را به ما داده تا حافظ آن باشیم و خداوند این نعمت را بدون زحمت به ما داده باید قرآن را قدر بدانیم.

 

ایشان افزودند: امروز اسلام در جهان در حال پیشروی است و این مکتب اهل بیت علیهم السلام است که بر اساس عقلانیت این ویژگی پیشروی را دارد اما مکتب‌های دیگر که باعث سوزاندن انسان‌های بیگناه و کشته شدن زن و مرد بی‌دفاع می‌شود در دنیا خریداری ندارد.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم حفظ این مکتب را در گرو ساختن مساجد، مدارس علمیه، حفظ پیام این مکتب و کمک به نیازمندان دانستند و تاکید کردند: ما باید پیروان این مکتب را یاری رسانیم.

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که زیارت قبور ائمه علیهم السلام و بستگان ایشان عاملی است که مکتب شیعه را زنده نگاه داشته است، عنوان کردند: اجتماع مردم در ایام عاشورا و پیاده‌روی اربعین نشان می‌دهد که این مکتب زنده است و عاملی برای شناخت و معرفی این مکتب است.

 

ایشان اصرار بر زیارت را اصرار بر حفظ مکتب دانستند و گفتند: اربعین و عاشورا از مهم ترین سرمایه های ما است، باید قدر آن را بدانیم و پاسدار آن باشیم./20/12/20

 

ش, 06/17/1397 - 19:40