آیت الله العظمی سبحانی:

متاسفانه بدحجابی در برخی شهرها غوغا می کند/ منابر ما باید تقویت کننده عقاید، احکام و مباحث اخلاقی باشد

حضرت آیت الله سبحانی تصریح کردند: منابر ماه محرم و نیز نوع فعالیت مبلغان باید به گونه ای باشد که زمینه تحول معنوی و اخلاقی مردم را به خوبی فراهم سازد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، این مرجع تقلید ، ظهر امروز طی سخنانی در دیدار حجت الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقات و امور خیریه و نیز جمعی از سرگروه های تبلیغی استان های کشور با تاکید بر لزوم توجه به اولویت ها در اعزام مبلغان به مناطق مختلف کشور اظهار داشتند: به جهت شرایط خاص و محرومیت هایی که وجود دارد، باید اعزام مبلغ به استان های کرمانشاه به خصوص مناطق زلزله زده و نیز سیستان و بلوچستان در اولویت قرار گیرد.

 

ایشان افزودند: در واقع آن جا که عطش بیشتری وجود دارد ما باید اهمیت بیشتری به مساله تبلیغ و اعزام مبلغ بدهیم و همه توان خود را در دفاع از مکتب اهل بیت علیهم السلام و نشر معارف الهی بکار بگیریم.

 

معظم له همچنین با تاکید بر این که منابر تبلیغی به خصوص در ایام ماه محرم باید زمینه لازم برای رشد و تحول معنوی و فکری مردم را فراهم کند، گفتند: واقعاً جای بسی تاسف است که می بینیم بدحجابی در کشور از جمله در شهرهای مذهبی  و دیگر نقاط غوغا می کند و در مواجهه با چنین وضعی منابر ما باید تقویت کننده عقاید و احکام و مباحث اخلاقی باشد.

 

ایشان اضافه کردند: البته در کنار این مسایل باید مباحث سیاسی و فرهنگی روز و لزوم تقویت نظام اسلامی در برابر شیطنت و توطئه های دشمنان در منابر مورد توجه باشد.

 

حضرت آیت الله سبحانی گفتند: آنچه ضرورت دارد این که منابر ما باید سازنده و راهگشا باشد و زمینه دوری مردم از بداخلاقی ها، بی عفتی ها و بی تقوایی ها را فراهم کند.

 

ایشان افزودند: احکام و عقاید و بیان نکات اخلاقی و سیره اهل بیت علیهم السلام باید در منابر در اولویت باشد تا به این وسیله زمینه اقناع مردم در عرصه های فرهنگی به خوبی فراهم گردد و از آن سو وقتی مردم بنیه اعتقادی شان قوی شود، آن وقت از نظام نیز بر اساس اعتقادشان دفاع و حمایت می کنند./20/12/20

 

ش, 06/17/1397 - 22:43