آیت الله العظمی نوری همدانی:

نظام ما برگرفته شده از اهل بیت و عاشورا است که نمی تواند با بیگانگان و بدخواهان کنار بیاید

ما نظامی سلطه‌پذیر نیستیم و انقلاب اسلامی ما روز به روز در حال پیشرفت و قدرت است و مردم هم می‌ دانند که نظام ما برگرفته شده از اهل بیت علیهم السلام و عاشورا است که نمی تواند با بیگانگان و بدخواهان کنار بیاید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی: این مرجع تقلید پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشتند: شنیده ایم که دوباره قرار است قرارداد FATF را به مجلس بفرستند، شما در این زمینه باید بسیار هوشیار باشید و بدانید ما نظامی سلطه‌پذیر نیستیم و انقلاب اسلامی ما روز به روز در حال پیشرفت و قدرت است و مردم هم می‌ دانند که نظام ما برگرفته شده از اهل بیت علیهم السلام و عاشورا است که نمی تواند با بیگانگان و بدخواهان کنار بیاید.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که ما در نظامی اسلامی برگرفته شده از فرهنگ اهل بیت علیهم السلام زندگی می‌ کنیم، ابراز کردند: مسأله اقتصاد که امروز بیشتر مدنظر است مسأله‌ای بسیار مهم و در عین حال در کشور ما ضعیف است، اقتصاد از جمله اموری است که سریع ضعف خود را نشان می‌ دهد.

 

حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی عنوان داشتند: مردم برای این نظام جوانان خود را داده اند و از زندگی خود گذشته اند به همین جهت توقع دارند که به امور آنها رسیدگی شود.

 

ایشان در ادامه فرمودند: نباید اقتصاد را به تحریم و برجام گره بزنند بیشتر آن مربوط به داخل و خود مملکت است. مردم می‌ خواهند ارزانی و فراوانی و از بین رفتن بیکاری را در سفره و زندگی خود ببینند.

 

این مرجع تقلید ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام عزای حسینی اظهار داشتند: خداوند در قرآن کریم می‌ فرماید: «هرکس در مسیر ما خالصانه گام بردارد ما همیشه یار و یاور او خواهیم بود».

 

ایشان افزودند: امام راحل فرمودند: «مجلس در رأس همه امور است» به همین جهت عزت مملکت و عزت اسلام و نظام اسلامی در دست نمایندگان محترم به ویژه کمیسیون مهم شما است و به همین جهت باید تلاش کنید که اقتدار نظام اسلامی محفوظ بماند.

 

ایشان عنوان کردند: اولا این که تصویب کردن یک قانون مهم است ولی باید وکلای محترم مردم در فکر اجرای آن هم باشند، نظارت برای اجرای قانونی که مصوب می‌ شود هم بسیار مهم است بنابراین شما علاوه بر تصویب قوانین سالم، نظارت سالم و جدیت کامل در اجرای آن قانون داشته باشید.

 

ایشان با اشاره به قسم به عنوان یکی از موضوعات مهم در دنیای اسلام ابراز داشتند: برای این که مردم اطمینان داشته باشند که مسؤولان در مسیر درست گام برمی دارند از آنها خواسته شده که پیش از شروع کار سوگند یاد کنند، که خداوند هم در قرآن کریم تصریح کرده نسبت به پیمان و قسمی که داشتید وفادار باشید.

 

آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی تأکید کردند: هر شغلی یک امانتی بر دوش انسان است؛ حضرت امیرمؤمنان علیه السلام نسبت به یکی از یاران خود فرمودند: «شغل نه طعمه بلکه امانتی از سوی مردم در دست تو است که نباید در آن خیانت صورت بگیرد».

 

ایشان عنوان کردند: کار شما در کمیسیون امنیت ملی نیز بسیار حساس مهم است چون دو موضوع مهم امنیت و سیاست خارجی به دست شما سپرده شده است؛ چراکه امنیت تنها امنیت مالی نیست، بلکه شامل عزت و عظمت و شایستگی نظام می‌ شود.

 

ایشان با تأکید بر این که در مجلس شورای اسلامی نباید اختلاف دیده شود، ابراز داشتند: بعد از بحث و مناظره و گفتگو در مورد یک مسأله دیگر نباید مشاجره و اختلافی دیده شود که این مسأله ضربه می‌ زند؛ مجلس مجمع افراد نخبه است ولی حتی اگر یک نفر فاسد در این جمع باشد به کل آن خدشه وارد می‌ کند.

 

این مرجع تقلید فرمودند: امام حسین علیه السلام هم در طول سفر خود از مدینه به مکه و از مکه تا کربلا همیشه سعی می‌ کرد که همراهان خود را غربال کند، چراکه اگر حتی یک نفر در روز عاشورا تسلیم دشمن می‌ شد جریان نهضت عاشورا زیر سؤال می‌ رفت،  به همین جهت است که در نهایت تعداد بسیار کمی با سیدالشهدا علیه السلام ماندند.

 

ایشان با اشاره به این که مجلس باید تماماً افراد نخبه را درون خود ببیند، خاطرنشان کردند: از نظر امنیت و سیاست خارجی چشم ها به شما دوخته شده است و مردم هم از شما توقع دارند؛ این را هم بدانید که فرهنگ ما با فرهنگ غرب فرق دارد و به همین جهت نمی توانیم با امثال ترامپ و آمریکا مذاکره کنیم./20/12/20

 

س, 06/20/1397 - 23:47