آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی:

حوزه نمی‌تواند درباره لایحه اف ای تی اف بی‌تفاوت باشد

این یک پیمان عبری، غربی و عربی است، گردانندگان این پیمان طرفداران آمریکا و اسرائیل بوده و این لایحه اسرائیل و عربستان را تروریست به‌حساب نمی‌آورد در حالی‌که حزب‌الله لبنان را تروریست معرفی می‌کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی، معظم له ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان ستاد کل نیروهای مسلح که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با تأکید بر اینکه راه مجاهدان اسلام راه عزت اسلام است، افزودند: با وقوع انقلاب اسلامی، مردم در کل شهرها به استقبال گلوله‌ها رفتند و با دادن جان و مال خود از انقلاب اسلامی دفاع کردند، امروز هم نباید راه و پیام شهدا را فراموش کنیم و باید ادامه‌دهنده راه این عزیزان باشیم.

 

مرجع تقلید شیعیان ادامه دادند: جهادگران راه خدا در هشت سال جنگ تحمیلی شجاعت خود را نشان داده‌اید، امروز هم ازلحاظ قدرت رزمی و جهادی قدرتمند هستید، ایمان کامل و توکل بالا سرمایه بسیار بزرگی است که باید به آن توجه شود.

 

حضرت آیت‌الله‌ نوری همدانی با اشاره به آیه‌ای از سوره انفال گفتند: خداوند در این آیات وعده پیروزی بر دشمنان داده چراکه دشمن فقه و فقاهت نداشته و از ایمان کافی برخوردار نیست، همچنین صبر و استقامت مسلمانان و جهادگران در این آیات مورد تأکید قرارگرفته است.

 

ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در ارتباط با لزوم جهاد با کفار خاطرنشان کردند: در آیات متعدد بر جهاد علیه کفار و دشمنان اسلام تأکید شده و در این آیات آمده که باید مجاهدان راه خدا باید به مقابله دشمنان رفته و در برابر آنان ایستادگی کنند.

 

مرجع تقلید شیعیان بیان کردند: آنچه ویژگی مجاهدان اسلام است این بوده که علاوه بر جمع‌کردن آلات و تجهیزات جنگی ایمان و خضوع دارند، امروز نیز رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود به‌صورت مبسوط  بر آلات و ابزار جهاد و تجهیزات جنگی تأکید کردند.

 

حضرت آیت‌الله‌ نوری همدانی با اشاره به فرمایش امام راحل که فرمودند خداوند هر پیغمبری که فرستاد در یک دست کتاب هدایت برای راهنمایی مردم و در دست دیگر آلات و ابزار جهاد داد، گفتند: این سنتی از سنن الهی بوده که این دو را در ردیف هم قرار داده است.

 

ایشان با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مجاهدان راه خدا مقابله با دشمنان اسلام است، افزودند: در اوایل سوره توبه آمده توجه مجاهدان حتی به کمین گاه‌ها و نقاط نفوذ دشمن نیز باید زیاد باشد، دشمنان را باید محاصره کرده و کمین گاه‌ها را ببندید چراکه در جنگ مسئله کمین گاه‌ها بسیار مهم است.

 

آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی با اشاره به جریان FATF اظهار داشتند: دشمن همیشه علیه مسلمانان و به‌ویژه ایران اسلامی نقشه داشته و یکی از نقشه‌ها بعد از برجام تصویب این لایحه است، دشمن همیشه نقاب خود را زیر الفاظ و عبارات جالب نشان می‌دهد؛ در این لایحه مبارزه با تروریست‌ها مدنظر است و این در حالی است که حزب‌الله لبنان را جزو تروریست  معرفی می‌کند.

 

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه حوزه نمی‌تواند درباره این لایحه بی‌تفاوت باشد، تصریح کردند: این یک پیمان عبری، غربی و عربی است، گردانندگان این پیمان طرفداران آمریکا و اسرائیل بوده و این لایحه اسرائیل و عربستان را تروریست به‌حساب نمی‌آورد درحالی‌که حزب‌الله لبنان را تروریست معرفی می‌کند.

 

ایشان با تأکید بر اینکه مبادا این لایحه به سرنوشت برجام دچار شده و به تصویب برسد، ابراز کردند: این روزها این لایحه برای تصویب به مجلس آمده است، اما ما در برابر تصویب این لایحه ایستادگی کرده و کوتاه نخواهیم آمد./20/12/20

 

پ, 07/12/1397 - 17:46