آیت الله العظمی نوری همدانی:

حجاب در کشور آن طوری که اسلام خواسته دیده نمی شود

امر به معروف و نهی از منکر مطابق منابع دینی ما از جهاد در راه خدا بالاتر دانسته شده است و حتی گفته شده که همه اعمال نیک در مقایسه با امر به معروف همچون رطوبتی در برابر دریایی بزرگ است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی، معظم له در دیدار با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشتند: از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم سؤال شد که در درگاه خدا چه کسانی محبوب تر هستند، فرمودند: «هرکسی به دیگران نفع بیشتری برساند» که نیروی انتظامی از این جهت مقربان خداوند هستند چون به خدمت رسانی اهتمام زیادی دارند.

 

ایشان افزودند: امنیت نعمت بسیار بزرگی است و بستر همه پیشرفت ها و ترقی ها و تکاملات است، همچنانکه در روایت داریم همه مردم به سه چیز محتاج هستند: «اول امنیت، دوم عدالت و سوم فراوانی نعمت» یا درجای دیگری می‌ خوانیم که دو نعمت امنیت و سلامت همیشه مجهول و ناشناخته هستند.

 

این مرجع تقلید عنوان کردند: امنیت شامل امنیت فکری، عرضی و مالی و جانی است که بحثی گسترده و وسیع است، بحث عدل هم یعنی این که به کسی ظلمی صورت نگیرد و مسأله سوم هم به معنای گران نبودن کالاهای اساسی و در رفاه بودن مردم است.

 

معظم له با اشاره به این که برقراری امنیت از سوی نیروی انتظامی مسأله ای حساس و بسیار مهم است، گفتند: بحث دیگری که وظیفه نیروی انتظامی است امر به معروف و نهی از منکر است که مطابق منابع دینی ما از جهاد در راه خدا بالاتر دانسته شده است و حتی گفته شده که همه اعمال نیک در مقایسه با امر به معروف همچون رطوبتی در برابر دریایی بزرگ است.

 

آیت الله العظمی نوری‌همدانی تأکید کردند: سه رکن غیرت، شجاعت و معنویت در وجود نیروی انتظامی نموّ ویژه ای دارد، البته برخی از موضوعات دیگر از جمله حجاب و بدحجابی هم شاید تا حدودی به کار شما مربوط باشد که مسأله ای بسیار مهم بوده و نص آیات قرآن نیز بر آن تأکید کرده است ولی حجاب در کشور آن طوری که اسلام خواسته دیده نمی شود.

 

ایشان عنوان کردند: مسأله سومی که وظیفه نیروی انتظامی است مباحث مربوط به منافقان و افراد ضد انقلاب است، همچنانکه همیشه نیروهای نظامی ما به دشمنان گوشمالی های سختی داده اند، همین طور در موضوع راهنمایی و رانندگی نیز فعالیت های مهمی بر عهده دارید که همگی سراسر خدمت و کمک به کشور است./20/12/20

 

د, 07/16/1397 - 19:58