آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی:

آموزش و پرورش باید طبق فرهنگ اسلام و اهلبیت علیهم السلام برای انقلاب اسلامی کادر سازی کند

کتب درسی و سبک پرورش باید سازگار با فرهنگ اسلام و اهلبیت علیهم السلام باشد زیرا مهمترین سرمایه کشور یعنی جوانان و بهترین سرمایه انسان یعنی جوانی در اختیار آموزش و پروش است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی، معظم له پیش از ظهر امروز در دیدار با محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان اهمیت شغل معلمی و جایگاه آموزش و پرورش اظهار داشتند: فرهنگیان و معلمان حق بزرگی برگردن جامعه دارند زیرا یکی از مهمترین مسئولیت ها در جامعه بر عهده آنان بوده و آن مسئولیت، تربیت افراد جامعه می‌باشد.

 

ایشان افزودند: کتب درسی و سبک پرورش باید سازگار با فرهنگ اسلام و اهلبیت علیهم السلام باشد؛ زیرا مهمترین سرمایه کشور یعنی جوانان و بهترین سرمایه انسان یعنی جوانی در اختیار آموزش و پروش است.

 

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر لزوم برگرداندن علوم و همچنین افتخارات به جایگاه اولیه خود فرمودند: غرب بعد از جنگ صلیبی افتخارات علمی ما را به غارت بردند و به نام خود ثبت کردند.

 

آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی بازشناسی اسلام از سوی مسلمانان را مورد تأکید قرار دادند و گفتند: در زمانی که با هجمه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمن مواجه هستیم، بازشناسی اسلام و فرهنگ اسلامی دارای اهمیت بسیاری است.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیاتی از سوره عبس گفتند: انسان باید توجه داشته باشد که علم خود را از چه کسانی می‌گیرد، درگذشته دانشمندان و مردم را به سمت غرب سوق داده و متکی به غرب کرده بودند، اما وقوع انقلاب اسلامی وابستگی به غرب را از بین برد.

 

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه جدایی حوزه و دانشگاه سیاست غرب بود، تصریح کردند: وظیفه ما بازگشت دادن تمدن و تعلیم و تربیت به اسلام و فرهنگ اسلامی باشد، باید فرهنگ اهل‌بیت علیهم السلام را زنده کرده و با همین فرهنگ به جنگ دشمنان برویم.

 

حضرت آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت و جایگاه پیاده‌روی اربعین عنوان کردند: فرهنگ عاشورایی فرهنگ انسان‌ساز بوده و فرهنگ اسلامی فرهنگی پویا و درحرکت است که زمینه‌ساز ظهور امام عصرعلیه السلام خواهد بود./20/12/20

 

پ, 07/26/1397 - 20:46