آیت الله العظمی نوری همدانی:

انقلاب اسلامی يكی از نعمت های بزرگ خداوند است/ دستاوردهای انقلاب اسلامی براي مردم تبیین شود

بر اساس روایات ولايت اهل بيت علیهم السلام بزرگ ترين نعمت خداوند بوده و انقلاب اسلامی هم در سايه همين ولايت به وجود آمده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی، اين مرجع عالیقدر جهان تشیع پيش از ظهر امروز در ديدار رؤسای کارگروه های تخصصی و اجرایی ستاد مركزي چهلمين سالگرد پيروزی انقلاب اسلامی با اشاره به آيه ٧ سوره ابراهيم گفتند: اگر شكرانه نعمت پروردگار را به جا آورده و قدردان نعمت های الهی باشيم خداوند نعمت های خود را افزايش می دهد، اما اگر از نعمت های الهی قدردانی نکنیم، خداوند آن ها را از ما سلب می کند.

 

معظم له با بيان اين كه انقلاب اسلامی يكی از نعمت های بزرگ خداوند است، اظهار داشتند: بر اساس روایات ولايت اهل بيت علیهم السلام بزرگ ترين نعمت خداوند بوده و انقلاب اسلامی هم در سايه همين ولايت به وجود آمده است.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که شاخصه ها و دستاوردهای انقلاب بايد برای مردم تبيين شود، ابراز داشتند: نخستين بركت انقلاب پرده برداری از استبداد، استعمار و آگاه سازی مردم است؛ پیش از انقلاب هیچکدام از روستاها و شهرهای کوچک در ایران از نعمت هایی همچون برق، گاز و آسفالت برخوردار نبودند و در برخی موارد محتاج کشورهایی مانند بنگلادش بودیم، اما بعد از انقلاب اسلامی شاهد هستیم که محروم ترین نقاط هم از امکانات این چنینی برخوردار شده اند.

 

مرجع عالیقدر جهان تشیع تأکید کردند: باید مستندهایی برای مقایسه دوران قبل از انقلاب با دوران بعد از انقلاب اسلامی تهیه شده و در تلویزیون به مردم نشان داده شود تا با دستاوردهای انقلاب اسلامی بیشتر آشنا شوند.

 

ایشان با بیان این که محرومیت ایرانیان قبل از انقلاب اسلامی مرهون استکبار و استبداد بود، خاطرنشان کرد: در دوران سلطنت قاجاریان و پهلویان مردم دچار فقر فرهنگی و اقتصادی شده بودند و و با نظام ارباب رعیتی که وجود داشت، کرامت انسانی از بین رفته بود، اما امام راحل با همه این انحراف ها جنگیدند و ایران را که تحت سیطره استکبار بود، نجات دادند.

 

آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که در دوران قبل از انقلاب اسلامی اسلام به حاشيه رانده شده بود و نظام كمونيستی و كاپيتاليستی جای آن را گرفته بود، ابراز کردند: جوانان در آن دوران برای تحصیل به خارج فرستاده شده و پس از چند سال سرسپرده غربی ها می شدند.

 

معظم له قلع و قمع سازی گفتمان استبداد و استعمار را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند و افزودند: امروز شاهد هستیم که جليقه زردها در فرانسه هم هم الگوی خود را گفتمان امام خمینی رحمةالله علیه معرفی کرده و از انقلاب اسلامی الگو گرفته اند، بنابراین نور انقلاب اسلامی خاموش شدنی نیست.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: هنگامی که نظام سلطه کنار رفت، امام خمینی رحمةالله علیه بر اساس روایاتی که از امام زمان سلام الله علیه به دست ما رسیده است، مسأله «ولایت فقیه» را مطرح کردند تا فقیه عالم و عادلی که در تقوا از دیگران بالاتر بوده و یک پله از مقام عصمت پایین تر است، بر مملکت حکومت کند و عدالت را گسترش دهد.

 

ایشان مردم سالاری دینی را يكی ديگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند و اظهار داشتند: انقلاب برای خدمت به مردم محروم برپا شد، بر اين اساس امروز مسؤولان کاری کنند تا مردم از مضیقه در آمده و ارزانی را در سفره خود مشاهده کنند.

 

مرجع تقلید شیعیان در پایان یادآور شدند: امروز باید مردم را آماده کنیم تا تبلیغات منفی علیه انقلاب را باور نکنند و بیش از گذشته با دستاوردهای انقلاب اسلامی آشنا شوند./20/12/20

 

د, 10/03/1397 - 21:47