آیت الله العظمی نوری همدانی:

پرهیز از اشرافی گری مردم را به انقلاب امیدوارتر می کند

اسلام در زمینه مدیریت جامعه دستورات راهگشایی دارد، مسئولان باید بر اساس دستورات دینی و اسلام گام بردارند تا بتوانند موفق باشند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی، این مرجع تقلید امروز در دیدار پیروز حناچی شهردار تهران با بیان این که اسلام در زمینه مدیریت جامعه دستورات راهگشایی دارد، گفتند: مسؤولان باید بر اساس دستورات دینی و اسلام گام بردارند تا بتوانند موفق باشند.

 

ایشان افزودند: مدیر جامعه اسلامی باید با اخلاص در خدمت مردم باشد و قدر فرصت مسؤولیت را بداند، نامه امیرمؤمنان به مالک اشتر منشور حکومتداری بوده و نظام اسلامی باید بر مبنای آن گام بردارد.

 

معظم له با بیان این که مسؤولان نباید به طمع مال و مقام قبول مسؤولیت کنند، اظهار داشتند: مردم در نظام اسلامی و انقلابی در درجه نخست اهمیت هستند، یک مسؤول باید با علاقه و محبت به مردم به جامعه خدمت کند چرا که مردم ستون دین هستند.

 

ایشان با تجلیل از حضور حماسی مردم در 22 بهمن ادامه دادند: به برکت اسلام و انقلاب مردم پای کار نظام هستند و اجازه نمی دهند که کسی به کشور تعرضی داشته باشد، در کنار مردم بودن و حل مشکلات آن ها وظیفه مسؤولان است.

 

مرجع عالیقدر جهان تشیع مسؤولان را به ارتباط نزدیک با بدنه جامعه و مردم توصیه کردند و ابراز داشتند: یکی از برنامه های امیرمؤمنان ارتباط نزدیک با مردم و رسیدگی به مشکلات آن ها بود، مسؤولان باید شخصا به میدان مردم بروند و با اخلاق و نرمش به مشکلات آنها رسیدگی کنند.

 

ایشان عنوان کردند: اگر مردم بدانند که مسؤولان سراغ اشرافی گری نمی روند و در پی رفع مشکلات هستند دلگرم می شوند، مدیران جامعه اسلامی باید در برابر مردم متواضع باشند و زندگی آن ها نباید متفاوت از جامعه و مردم باشد.

 

آیت الله العظمی نوری همدانی خاطرنشان کردند: اگر برنامه اسلام در جامعه اجرایی شود شاهد برچیده شدن فقر و درماندگی از جامعه خواهیم بود، مردم باید دقت مسؤولان در بیت المال را ببینند و نظام اسلامی باید در عدالت، اخلاص، صداقت و مدیریت الگوی دیگران باشند.

 

ایشان اضافه کردند: مردم باید بدون مشکل بتوانند با مسؤولان ارتباط داشته باشند و اگر احیانا مشکل غیر قابل حلی وجود دارد باید با اخلاق و بیان خوب برخورد شود./20/12/20

 

پ, 11/25/1397 - 20:39