استاد نظری منفرد:

نعمت جوانی بزرگترین نعمتی است که خداوند به انسان ارزانی کرده است

طلاب علوم حوزوی باید ساعات عمر خود را به ارتباط با خدای متعال، تهیه معاش، معاشرت با افراد مورد اعتماد که به عقل و علم انسان بیفزایند و به تفریحات سالم و ورزش تقسیم نمایند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علی نظری منفرد گفت: عمر انسان یک نعمت بی‌بدیلی است که باید بتوانیم به‌درستی از لحظه‌ها و ساعاتش در جهت رضای خدای متعال و رضایت بندگان استفاده کنیم.

این استاد حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: خدای تبارک و تعالی ما را صاحب این ساعات قرار داده و ما باید جوابگو باشیم و از این دقایق به‌خوبی و به بهترین نحو استفاده نماییم؛ چراکه این عمر دیگر بازنخواهد گشت.

 

وی افزود: طلاب علوم حوزوی باید ساعات عمر خود را به ارتباط با خدای متعال، تهیه معاش، معاشرت با افراد مورد اعتماد که به عقل و علم انسان بیفزایند و به تفریحات سالم و ورزش تقسیم نمایند.

 

استاد حوزه علمیه قم، تصریح کرد: طلاب علوم دینی همیشه قدردان عمر خود باشند و ساعات عمر خود را مشغول کارهای مفید و مثبت کنند؛ چراکه با تلف کردن عمر به هیچ جا نخواهند رسید.
 

وی ادامه داد: جوانی بهار است و خیلی زود تمام می‌شود! پس چه خوب است که شما در آغاز جوانی قرار دارید و می‌توانید از این عمری که خدای متعال برای همه انسان‌ها قرار داده به بهترین نحو استفاده نمایید.
 

استاد نظری منفرد، بیان داشت: نعمت جوانی بزرگ‌ترین نعمتی که خداوند به انسان ارزانی کرده و باید به‌خوبی و درستی و در سایه عزت و سرافرازی از آن استفاده کرد.

وی ادامه داد: روز قیامت از اینکه چگونه و در چه راهی از عمر خود را استفاده کردید سؤال می‌شود؛ بنا براین قدردان عمر خود باشید و از آن در بهترین راه ممکن استفاده کنید.

استاد نظری منفرد تأکید کرد: طلاب علوم حوزوی باید ساعات عمر خود را به ارتباط با خدای متعال، تهیه معاش، معاشرت با افراد مورد اعتماد که به عقل و علم انسان بیفزایند و به تفریحات سالم و ورزش تقسیم نمایند.

استاد حوزه علمیه قم، احترام به اساتید را برای طلاب علوم دینی با اهمیت دانست و عنوان کرد: در محیط درسی که مشغول فراگیری دروس حوزوی هستید، احترام به اساتید را اولویت تمام برنامه های خود قرار دهید؛ چراکه احترام به اساتید باعث عاقبت‌به‌خیری شما در زندگی خواهد شد./260/12/

چ, 09/20/1398 - 20:18