استاد غروی:

وظایف شورای عالی حوزه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید محمد غروی با بیان این که خداوند هرکدام انبیا(ع) را از کسانی قرار داده که اهل علم هستند، گفت: انبیا نقش تبیین دین و هدایت مردم را به سمت خدای متعال را ایفا کردند.

 

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور ادامه داد: افرادی که اهل علم هستند، راه خدا را پیش می گیرند و مردم را هدایت می کنند و جایگاه ویژه ای دارند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش و جایگاه شورای عالی حوزه های علمیه اشاره کرد و افزود: شورای عالی نقش سیاست گذاری حوزه های علمیه کشور را ایفا می کند. البته این شورا مدیر حوزه های علمیه را منصوب می کند، اما نقش آن سیاست گذاری و بررسی مسائل کلان مربوط به حوزه هاست.

 

استاد غروی نقش دیگر شورای عالی حوزه را نظارت کلان بر کارهای مدیریت حوزه های علمیه عنوان کرد و ابراز داشت: بخشی از کار بر عهده دبیرخانه شورای عالی است که مسئولیت نظارت را بر عهده دارد.

 

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور همچنین تامین و تخصیص بودجه را سومین وظیفه مهم شورای عالی دانست و یادآور شد: اعضای این شورا با مسائل حوزه آشنا بوده و مورد تایید مراجع عظام تقلید نیز هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شورای عالی در هفته دو جلسه برگزار می کند و به مسائل کلان حوزه می پردازد./260/12/

 

چ, 09/27/1398 - 15:10