استاد اراکی:

حوزه های علمیه و مرجعیت بزرگوار در مقابله با جنگ نرم و سخت دشمنان پیشگام بوده و هستند

انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) بعد از یک دوره طولانی به ثمر نشست؛ پیروزی انقلاب به وسیله یک فقیه عادل علوی و حسینی به مثابه آغاز بازگشت به حکومت علوی بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محسن اراکی نماینده مجلس خبرگان رهبری شب گذشته در مراسم گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس که امشب از سوی حضرت آیت الله مکارم شیرازی در سالن همایش های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، با بیان اینکه جایگزین سازی دین تزویر به جای دین حق همواره سوخت همه جنگ های بنیادین در تاریخ بشریت بوده است، گفت: همه انبیای الهی آمده اند تا دین حق در عالم محقق شود.

 

وی با اشاره به اینکه جریان های تزویری همواره با فعالیت های خود مانع تحقق دین حق در میان بشریت شده اند، ادامه داد: این جریانات انحرافی با تحریف و کتمان دین حق سعی می کردند تا در راه تحقق دین حق مانع ایجاد کنند.

 

استاد اراکی با بیان اینکه وهابیت برای ایجاد مانع بر سر راه دین حق توسط استعمار پیر انگلیس به وجود آمده است، بیان کرد: جریان وهابیت برای به انحراف کشاندن دین حق با ابزارهای تحریف و کتمان مبانی دین حق از سوی انگلیس به وجود آمد؛ قدرت های تزویری تا جایی که بتوانند از جنگ نرم برای انحراف دین حق استفاده می کنند، اما پدیده جدیدی که امروز با آن مواجه هستیم آن است که دشمنان برای ایجاد مانع بر سر راه دین حق از ابزار سخت استفاده کرده و می کنند.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری انقلاب اسلامی را امتداد حکومت حضرت علی(ع) دانست و عنوان کرد: انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) بعد از یک دوره طولانی به ثمر نشست؛ پیروزی انقلاب به وسیله یک فقیه عادل علوی و حسینی به مثابه آغاز بازگشت به حکومت علوی بود.

 

وی با بیان اینکه مرجعیت بزگوار و حوزه های علمیه همواره در مقابله با جنگ سخت و نرم دشمنان پیشگام بوده اند، مطرح کرد: در پی به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی، توطئه ها علیه ما بسیار شدیدتر شد و عرصه جنگ سخت برای انقلاب اسلامی به وجود آمد، اما حوزه های علمیه و مرجعیت بزرگوار در مقابله با جنگ نرم و سخت دشمنان پیشگام بوده و هستند.

 

استاد اراکی در ادامه با تأکید بر اینکه حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیشگام عرصه مقابله با تفکر تکفیری هستند، بیان کرد: امروز ما در عرصه جنگ تکفیر یک پرچمدار قهرمان هستیم؛ اقدامات حضرت آیت الله مکارم شیرازی در مقابله با تفکر تکفیری و ایجاد یک نهضت ضد تکفیری، الازهر مصر را تحت تأثیر قرار داد تا جایی که شیخ الازهر اعلام کرد شیعه و سنی دو بال جهان اسلام بوده و وهابیت از توابع اسلامی نیست.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز در مقابله با جنگ نرم و تمام عیار دشمن به پیروزی رسیده ایم، تصریح کرد: امروز عمر وهابیت به پایان رسیده است و ما چیزی به عنوان یک وهابیت فعال، اثرگذار و وهابیتی که بخواهد در عرصه های گوناگون اظهار وجود کند، نداریم.

 

وی با بیان اینکه امروز پایان عمر وهابیت در جهان اسلام و آغاز عصر وحدت و همدلی میان مسلمانان را اعلام می کنم، گفت: امروز در عراق جبهه مقاومت به محوریت جمهوری اسلامی علیه استکبار جهانی ایستادگی می کند./260/12/

ي, 11/20/1398 - 15:12