استاد مجدهاشمی:

هدایت بزرگ‌ترین نعمت خدا برای بشر است/ با صبر و توکل از بلایا عبور می‌کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سیدجلال مجدهاشمی شامگاه یکشنبه، ۳ فروردین به مناسبت ماه مبارک رجب در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: بزرگترین نعمتی که خداوند متعال به بشریت عطا فرموده هدایت است.

 

این استاد حوزه علمیه افزود: هدایت انسان‌ها به هادیانی نیاز دارد که پیامبران این کار را بر عهده داشتند از بین همه پیامبران حضرت محمد(ص) بزرگترین هادی است.

 

وی با بیان اینکه بالاترین، جامع‌ترین و کامل‌ترین نعمت و عنایت خاص الهی به بشر بعثت پیامبراکرم(ص) است، تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم سوره مبارکه آل عمران از بعثت پیامبر اسلام(ص) به نعمت عظیم یاد کرده و آن را منت عظیم الهی بر مومنان دانسته است؛ غیر از بعثت نبی اکرم(ص) خداوند متعال درباره عطای هیچ نعمتی بر بشریت منت نگذاشته است.

 

استاد مجدهاشمی با بیان اینکه خداوند از طریق رسالت و ولایت بشریت را هدایت می‌کند، گفت: خداوند همه نعمت رسالت و ولایت را به واسطه پیامبر اسلام(ص) به همه انسان‌ها عطا کرده است.

 

این استاد حوزه علمیه ادامه داد: پیامبر اسلام(ص) با ترویج و تبیین توحید، معرفت و شناخت خداوند متعال مردم را به صراط مستقیم هدایت کردند که به سعادت و کمال دست پیدا کنند.

 

وی با اشاره به رسالت دیگر پیامبر اسلام(ص)‌ برای هدایت بشر، گفت: دعوت مردم به تزکیه نفس از دیگر رسالت‌های پیامبر(ص) بود تا از آلودگی و رذایل اخلاقی و غیرانسانی رها شده و به کمال برسند.

 

استاد مجدهاشمی با بیان اینکه از دیگر ماموریت‌های پیامبر(ص) هدایت بشر به سوی کسب علم و آگاهی و نجات از جهل و نادانی بود، تاکید کرد:‌ هر کس از پیامبر اسلام(ص) تبعیت کند از جهل و نادانی نجات خواهد یافت همانگونه که قبل از پیامبر(ص) بسیاری جاهل و نادان بودند اما پس از بعثت ایشان در تبعیت از حضرت(ص) به مقامات بالای انسانی دست یافتند.

 

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه برای رسیدن به کمال باید استقامت و صبر داشت، خاطرنشان کرد: در مواجهه با بلا و گرفتاری‌های مختلف از جمله کرونا باید با صبر و شکیبایی، توکل به خدا و توسل به اهل‌بیت(ع) تلاش کنیم تا از این بحران خارج شویم./260/12/

د, 01/04/1399 - 21:18