پیام تسلیت نشست دوره ای اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم:

نشست دوره ای اساتید ضایعه درگذشت استاد علی اکبر روحی را به حوزه های علمیه و خانواده مرحوم روحی دهبنه تسلیت عرض می نماید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علی اکبر روحی دهبنه از مدرسین با سابقه سطوح عالی حوزه علمیه قم امروز دوشنبه 4 فروردین ماه 1399 بر اثر ابتلا به بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت. نشست دوره ای اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم این ضایعه را به حوزه های علمیه و خانواده مرحوم روحی دهبنه خصوصا فرزند ایشان استاد محترم جناب آقای محمود روحی دهبنه تسلیت عرض می نماید.

 

در ادامه به بررسی مختصر زندگینامه، سوابق اجرایی و علمی این استاد حوزه های علمیه می پردازیم؛

 

استاد علی اکبر روحی دهبنه معروف به روحی لاهیجانی، اهل لاهیجان گیلان، از جانبازان سرافراز و از یادگاران انقلاب شکوهمند اسلامی بودند که بیش از 17 سال سابقه تدریس در حوزه علمیه قم و 10 سال تدریس در دانشگاه را داشتند. این استاد حوزه علمیه قم سابقه چندین سال قضاوت در قوه قضائیه را هم در کارنامه فعالیت های خود داشت.

 

این استاد حوزه علمیه قم در سال جاری تحصیلی نیز 2 درس در مقطع سطوح عالیه حوزوی و در مدرسه حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) داشت.

 

وی در طول عمر شریفش شاگردان زیادی را تربیت کرد و در اخلاق و تقوا نیز زبان زد علما و اساتید بود.

 

استاد روحی دهبنه بیش از ۲۰ سال در دروس خارج حضرات آیات عظام وحید خراسانی، جوادی آملی و سبحانی ( دامت برکاتهم) شرکت فعال داشت. وی از علمای مشهور شهرستان لاهیجان گیلان بشمار می آمد./260/23/

 

د, 01/04/1399 - 22:47