استاد کعبی:

روز قدس نماد تولید اقتدار معنوی است|مصمم تر از قبل به سمت آزادی قدس می رویم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد عباس کعبی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت روز قدس گفت: روز قدس در سطح جهان اسلام، در میان آزادی خواهان جهان با همه ادیان و مذاهب به عنوان نماد اقتدار معنوی بشریت برای مبارزه با رژیم صهیونیستی و تلاش برای آزادی فلسطین و قدس سال به سال شکوه و عظمت بیشتری پیدا می کند.

 

کرونا نمی تواند مانعی برای بزرگداشت روز قدس شود

وی افزود: ویروس منحوس کرونا نمی تواند مانعی برای احیای روز جهانی قدس شود، روز قدس امسال در قالب کنگره های بین المللی، گفت وگوهای جهانی، تجمعات با شکوه در مناطق سفید، استفاده از فضای مجازی و گفت وگو های اینترنتی، راهپیمایی ها با وسایل نقلیه و اعلام موضع از طریق رسانه های عمومی مانند سال های قبل با شکوه برگزار می شود.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز قدس اظهار داشت: یکی از جلوه های شکوه روز قدس امسال سخنان تاریخی و سرنوشت ساز رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای است.

 

وی با اشاره به آمادگی کامل محور مقاومن ادامه داد: آمادگی محور مقاومت و گروه های مقاومت اسلامی در فلسطین، لبنان، سوریه، یمن، عراق و ایران اسلامی و وحدت، همگرایی و هم افزایی امت اسلامی روز به روز بیشتر می شود و ما به آرمان رژیم آزادی فلسطین و قدس نزدیک تر می شویم و رژیم صهیونیستی از هر زمان دیگری ضعیف تر است.

 

استاد کعبی با بیان این که آمادگی مقاومت اسلامی به گونه ای است که همیشه رژیم صهیونیستی احساس ترس و وحشت از مقاومت دارد، ابراز داشت: وحشت رژیم صهیونیستی در روز قدس از شکوه، وحدت و اقتدار امت اسلامی بیشتر خواهد شد.

 

روز قدس نماد تولید اقتدار معنوی و احیای هویت اسلامی است

وی روز قدس را نماد تولید اقتدار معنوی و احیای هویت اسلامی و عزت و کرامت امت اسلام دانست و عنوان کرد: روز قدس روز خشم امت اسلامی علیه غاصبان و روز مرگ بر آمریکا و اسرائیل است، همانگونه که امام راحل فرمود روز قدس روز اسلام و امت اسلامی است.

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: یکی از جلوه های روز قدس امسال مقابله با طرح خیانت بار معامله قرن است، معامله قرن قطعا با حضور ارزشمند امت و مقاومت اسلامی و احیای روز قدس شکست خورده تلقی می شود.

 

وی اضافه کرد: یکی دیگر  از جلوه های روز قدس امسال مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است، حرکت عادی سازی روابط خیانت بزرگ به آرمان فلسطین و قدس است که میدان دار آن آل سعود و رژیم ها و جریان های سازشکار و مأیوس هستند، متأسفانه جلوه های عادی سازی در قالب جنگ نرم، هنر، رسانه، فیلم سازی، عادی سازی روابط اقتصادی و عقب نشینی از آرمان فلسطین در حال انجام است.

 

آرمان قدس زنده و پیش برنده امت اسلامی است

استاد کعبی با بیان این که روز قدس روز محکومیت جریان عادی سازی است، گفت: در روز قدس به این خائنان گفته می شود که آرمان قدس زنده و پیش برنده امت اسلامی است.

 

وی افزود: استراتژی آزادی فلسطین و قدس در حال عملیاتی شدن است، رهبر معظم انقلاب بعد از امام راحل پرچم آزادی فلسطین و قدس را به دست گرفتند و در دوران رهبری ایشان با پشتیبانی پیوسته از گروه های مقاومت فلسطینی، تلاش برای ایجاد همگرایی بین امت اسلامی و تأکید بر این که قدس و فلسطین مسأله اصلی امت اسلام است، شاهد تداوم راه امام راحل، تلاش برای احیای بیداری اسلامی و تولید اقتدار و پشتیبانی از نیروی قدس به عنوان رزمندگان بدون مرز بودیم که استراتژی آزادی فلسطین و قدس را به واقعیت نزدیک تر کرده است.

 

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مقابله جدی رهبر معظم انقلاب طرح شیطانی معامله قرن، تأکید بر حقوق آوارگان فلسطینی در تعیین سرنوشت فلسطین و تأکید بر آزادی فلسطین از طریق مقاومت مسلحانه یا رفراندوم از طریق مشارکت عمومی جلوه عملی تر به آزادی فلسطین و قدس داده است.

 

وی ادامه داد: ما باید در روز قدس از شهدای مقاومت فلسطین و راه قدس نظیر شهید فتحی شقاقی یاد کنیم و یاد شهید سید عباس موسوی، شهید عماد مغنیه، شهید راغب حرب، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را گرامی بداریم، حاج قاسم سلیمانی سردار مقاومت اسلامی و سید الشهدای مقاومت است و این شهدا راه آزادی قدس را با خون خود هموار کردند و راه شهدا در مسیر آزادی قدس ادامه دارد.

 

رزمندگان بدون مرز و مقاومت مصمم تر از همیشه برای آزادی قدس جهاد می کنند

استاد کعبی تأکید کرد: امروز نیروی قدس، رزمندگان بدون مرز و رزمندگان مقاومت اسلامی و محور مقاومت در تدام راه و مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی مصمم تر از همیشه برای آزادی قدس در حال تلاش و جهاد فی سبیل الله هستند.

 

وی راه آزادی قدس را جهاد فی سبیل الله دانست و خاطرنشان کرد: بشارت بزرگی که رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته بیان کردند مبنی بر این که رژیم صهیونیستی تا 25 سال آینده نخواهد بود در حال عملیاتی شدن است، همانگونه که رهبر انقلاب و دبیر کل حزب الله لبنان بیان داشتند امید این است که نسل کنونی بتوانند در قدس نماز بخوانند.

امیدوارتر از همیشه به سمت آزادی قدس حرکت می کنیم

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که مسؤولیت اصلی آزادی فلسطین و قدس بر عهده فلسطینیان و مقاومت فلسطین است، گفت: تولید اقتدار امت اسلامی، دشمن شناسی و مقابله با آمریکا و صهیونیست ها توسط امت اسلام، پیروی از ولایت فقیه و رهبری و پشتیبانی از مقاومت اسلامی بستر ساز آزادی قدس خواهد بود، راه شهدای راه قدس ادامه دارد و امیدوارتر از همیشه به سمت آزادی قدس حرکت می کنیم و رژیم صهیونیستی مفلوک تر و ضعیف تر از همیشه است.

 

وی افزود: تولید اقتدار ملی سبب تقویت مقاومت اسلامی شده و تقویت مقاومت اسلامی در منطقه سبب تولید اقتدار ملی است، بین اقتدار ملی و اقتدار مقاومت اسلامی یک ارتباط معناداری وجود دارد، امروز نباید به نام بحث امنیت ملی از پشتیبانی مقاومت اسلامی فاصله بگیریم و نباید به نام پشتیبانی از مقاومت اسلامی نسبت به اقتدار، امنیت ملی، وحدت و تحقق آرمان های امام و رهبری در تحقق پیشرفت و عدالت غافل شویم.

 

استاد کعبی تصریح کرد: قطعا تلاش برای تشکیل دولت حزب اللهی، انقلابی، جوان، با نشاط و مقاوم راه آزادی قدس و فلسطین را هموارتر خواهد کرد و ان شاء الله مجلس یازدهم هم مجلس تولید اقتدار، انقلابی، مبارزه با استکبار و فعال و بستر ساز برای تحقق آرمان های امام و شهدا خواهد بود./260/12/

چ, 02/31/1399 - 15:21