استاد حسین مؤمنی:

عمل به دستورات قرآن و ائمه معصومین(ع) عامل آرامش انسان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حسین مؤمنی بیان داشت: امروز سرچشمه بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی ما در نتیجه غفلت و بی‌توجهی به قرآن کریم و روایات اهل‌بیت(ع)‌ است.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نتیجه بی‌توجهی به قرآن کریم افسردگی و اضطراب درونی است، عنوان کرد: اگر انسان‌ها در زندگی فردی و اجتماعی طبق دستورات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین(ع) رفتار کند دچار افسردگی و اضطراب نخواهد شد.

 

وی با استناد به روایتی از ائمه معصومین(ع) مبنی بر اینکه انس با قرآن مجید انسان را از اضطراب و نگرانی نجات می‌دهد، اظهار کرد: آنان که با قرآن انس دارند به هنگام مشکلات و گرفتاری‌ها دچار اضطراب نمی‌شوند زیرا خداوند متعال را تکیه‌گاه خود می‌بینند.

 

 

استاد مؤمنی با بیان اینکه شناخت خداوند قلب انسان را از اضطراب و نگرانی دور می‌کند، ابراز کرد: آنان نسبت به خداوند معرفت و شناخت پیدا می‌کنند نگران آینده نمی‌شوند، آینده‌نگری عامل پیشرفت اما آینده‌نگرانی سبب توقف انسان می‌شود، مومنان حقیقی آینده‌نگر هستند اما آینده‌نگران نیستند.

 

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: مومنان واقعی برای آینده نگران و مضطرب نمی شوند زیرا خداوند متعال را روزی رسان و حلال مشکلات خود می‌دانند.

 

وی با بیان اینکه یک شیعه واقعی باید نسبت به پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) شناخت پیدا کند، اظهار کرد: هر کس به هر میزان به دستورات پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) عمل کند به همان میزان از خداوند اطاعت کرده است، آرامش و امنیت خاطر زمانی به انسان روی‌ می‌آورد که به دستورات الهی عمل کرده باشد.

 

استاد مؤمنی در پایان تاکید کرد: ما باید امورات خود را به خداوند و اهل‌بیت(ع) واگذار کنیم تا از این طریق از یاس و ناامیدی نجات پیدا کنیم./260/12/

چ, 02/31/1399 - 15:54