استاد مومنی:

محبت اهل‌بیت(ع) سرمایه اصلی انسان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سیدحسین مومنی بامداد امروز در مراسمی که به مناسبت شهادت امام صادق(ع) در مهدیه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد، طی سخنانی گفت: رشد و کمال انسان در گرو رعایت برخی بایدها و نبایدها است.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان در مسیر رسیدن به الله باید نسبت به بایدها و نبایدهای الهی شناخت و معرفت داشته باشد، عنوان کرد:‌ این شناخت تنها از طریق آیات و روایات رسیده از اهل‌بیت(ع) میسر است.

 

وی با بیان اینکه در مسیر سلوک الی الله دشمن‌شناسی هم از اصول اساسی است، اظهار کرد: سرسخت‌ترین دشمن انسان شیطان است بر همین اساس باید او و نیرنگ‌هایش را شناخت.

 

استاد مومنی افزود: شیطان از جهات گوناگون انسان را مورد حمله قرار می‌دهد تا او را گمراه کند، مومن حقیقی با پرهیز از هر نوع گناهی تلاش می‌کند که فریب شیطان را نخورد.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شیطان برای خارج کردن انسان از بندگی خداوند آخرت را در نظر او بی‌اهمیت جلوه می‌دهد، ابراز کرد: یکی از ابزارهای شیطان برای گمراهی انسان دعوت به مال‌اندوزی و صدقه ندادن است. مجرمان اختلاس‌گر و رشوه‌گیر با هدف مال‌اندوزی به چنین گناهان بزرگی دست می‌زنند.

 

وی با بیان اینکه از دیگر اقدامات شیطان برای گمراهی انسان‌ها شبهه افکنی است، عنوان کرد: برای برطرف کردن شبهات باید به علمایی که شبهه شناس هستند رجوع کرد، هر کس طبق شبهات عمل کند برخلاف دستور امام صادق(ع) عمل کرده است.

 

استاد مومنی با استناد به روایتی از امام صادق(ع) گفت: شیطان در دنیا دام‌های متعدد گسترانده است انسان اگر از یک دام رها شد باید مراقب دیگر دام ها نیز باشد و از خداوند بخواهد یک لحظه او را به خود واگذار نکند؛ شیطان دام های خود را در دنیا گسترانیده که داشته‌ها و سرمایه‌های انسان را از دست او خارج کند.

 

استاد حوزه علمیه افزود: امروز شیطان در فضای مجازی دام‌های فراوانی را گسترده که جوانان باید مراقب باشند.

 

وی ادامه داد: محبت اهل‌بیت(ع) سرمایه اصلی انسان است ابلیس همواره دنبال این است که این سرمایه مهم را از انسان بگیرد و او را در وادی گمراهی سرگردان کند./260/12/

 

چ, 03/28/1399 - 18:40