استاد خاتمی:

مطالبه از مسئولان تکلیف شرعی آحاد ملت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد خاتمی، عضو هیأت رییسه خبرگان رهبری با اشاره به فتنه ۸۸ و خساراتی که فتنه گران بر مردم و نظام اسلامی وارد کردند، اظهار داشت: حدود یازده سال از این فتنه می‌گذرد، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که نباید این توطئه و بعد از آن حماسه مردم در ۹ دی فراموش شود.

 

وی تصریح کرد: نباید فتنه فتنه‌گران توجیه شود، رهبر معظم انقلاب بیشترین تاکید را دارند که فتنه و فتنه‌گران را نباید فراموش کرد و از آن زمان تا الان بیش از دویست مرتبه واژه فتنه را به کار برده اند و حتی فرمودند شکایت فتنه گران را پیش خدا خواهم برد.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهداف شوم فتنه گران ابراز داشت: فتنه گران، اهداف شومی در سر داشتند، اما هدف اصلی آنها از بین بردن نظام ولایی بود، چنان که مردم نیز با بصیرت انقلابی، بساط فتنه را تشخیص دادند و در راهپیمایی‌ها فقط عکس امام و رهبری را آوردند و شعار اصلی آنها در سراسر کشور این گونه طنین انداز شد که «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده».

 

وی به کارآمدی نظام ولایت فقیه و ناکارآمدی دولت‌های سکولاری و غربی اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال در قضیه کرونا جهان شاهد کارآمدی نظام ولایت فقیه و مدیریت رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای بود و از سوی دیگر ناکارآمدی دولت‌های غربی و مدیریت ضعیف و سکولاری آمریکا و اروپا را مشاهده کرد.

 

استاد خاتمی افزود: مدیریت و ساماندهی رهبر معظم انقلاب و همراهی نیروهای مسلح که واقعا خوش درخشیدند، همچنین پزشکان و پرستاران که جهادی ماندگار را در قضیه کرونا به نمایش گذاشتند، سبب شد که نظام اسلامی شاهد موفقیت در این عرصه باشد.

 

وی با انتقاد از عقبگرد و استحاله برخی مسؤولان از مسیر ولایت یادآور شد: باید مسؤولان در نظام اسلامی متوجه باشند که مشروعیت آنها از ولایت فقیه است، چنان که در اصل پنجاه و هفت قانون اساسی نیز این قید آمده است و قوای سه گانه زیر نظر ولایت مطلقه فقیه مشروعیت دارند و مجاز به فعالیت هستند.

 

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اصل هشتم قانون اساسی خاطرنشان کرد: حضور مردم در صحنه‌های دفاع از نظام و ولایت، امر به معروف است و همان گونه که در این اصل، دعوت به خیر و امر به معروف مردم از طرف حکومت و مطالبه گری مردم از مسؤولان به عنوان یک وظیفه و تکلیف شرعی قید شده است، هر جا که مردم انحراف مسؤولان را از خط ولایت مشاهده کردند، تکلیف شرعی دارند که امر به معروف و نهی از منکر کنند./260/12/

ج, 03/30/1399 - 18:33