استاد حقانی:

اندیشه امام خمینی(ره) برای مبارزه با نظام سلطه کاربرد جهانی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمدمهدی حقانی،به تبیین تحقق شیوه های تحول در ارکان نظام با تأکیدات رهبر انقلاب پرداخت و گفت: امام خمینی(ره) نظام شاهنشاهی را ساقط کرد و حکومت شاهنشاهی را به نظام مردم سالاری دینی تغییر داد و کشور را از زیر سلطه و استعمار استکبار غرب و آمریکا خارج کرد.

 

وی با بیان اینکه اندیشه امام خمینی(ره) برای مبارزه با نظام سلطه کاربرد جهانی دارد، افزود: بنیان­گذار انقلاب به مقابله با ظلم و ستم استکبار جهانی پرداخت؛ در حالی که برخی این عقیده را داشتند که مبارزه با سلطه دارای هزینه های زیادی برای کشور است.

 

استاد حقانی ابراز داشت: برخی دارای این عقیده هستند که باید حکومت تنها به رفاه و اقتصاد مردم توجه کند و مبارزه با نظام سلطه را کنار بگذارد؛ در حالی که طبق آیات و روایات اگر امت اسلامی مبارزه با ستمگران و زورگویان را فراموش کند، منافع و اموال خودشان به خطر خواهد افتاد؛ ولی برخی مسؤولان بدون توجه به این حکم شرعی، سبب ایجاد مشکلات اقتصادی در جامعه شده­ اند و از روی عمد و خیانت، به دوستی و مذاکره با کشورهای غربی روی آورده ­اند.

 

استاد بیان کرد: زمانی که مذهب تشیع در دوره افول بود، امام خمینی(ره) قیام کرد و تمدن نوین اسلامی در جهان را به وجود آورد؛ اما بعد از این تحول بزرگ، شاهد ایستایی و توقف برخی مسؤولان از حرکت رو به رشد و پیشرفت کشور هستیم؛ در حالی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم در سندی شاخص های کشور را در زمینه فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی مطرح کرده ­اند.

 

وی در ادامه به تفاوت های مدیریت جهاد و لبیرالی پرداخت و گفت: فرماندهان و جهادگران نظامی دارای روحیات خاص و ویژه ­ای در جنگ تحمیلی بودند که باید مدیران و فعالان جهادی نیز همان شاخص ها را الگوی فعالیت های خویش قرار دهند.

 

استاد حقانی بیان کرد: در مدیریت جهادی قدرت طلبی ممنوع است برعکس بازی های سیاسی که تمام احزاب و افراد قدرت طلب هستند؛ همچنین فرد جهادی خدمت به مردم و سربازی مردم را عبودیت خداوند می داند.

 

استاد حقانی بیان کرد: ثروت اندوزی و اشرافی گری در فعالان جهادی بی معناست و به جای آن زهد، ایثارگری و فداکاری برای مردم را سرلوحه کارهای خویش قرار داده اند و همچنین  پرکاری و نهراسیدن از دشمن و گرفتن تصمیمات صحیح در میدان عمل از شاخص های مدیریت جهادی است.

 

وی با اشاره به چرایی عقب گرد و انحطاط برخی مسؤولان از آرمان های انقلاب، گفت: این مساله از چالش های جدی انقلاب است، برخی مسؤولان بعد از جنگ تحمیلی در مبانی اعتقادی خودساخته نبودند و همچنین دشمنان نطام با روش های مختلف در ارکان نظام و نهادها و مسؤولان نفوذ پیدا کرده اند.

 

وی تغییر فرهنگ مسؤولان از اندیشه اسلامی به تفکر غربی را حاصل نفوذ استکبار جهانی در ارکان نظام دانست و گفت: قدرت طلبی، دنیا طلبی و ترس برخی مسؤولان سبب عقب گرد آنها از مسیر صحیح شده و این مسأله آسیب های چشمگیری برای نظام در بر داشته است.

 

استاد حقانی با اشاره به رهنمودهای رهبر انقلاب درباره ریزش ها و رویش های انقلاب اسلامی، بیان کرد: هرچند انقلاب ریزش­ هایی را داشته، اما در این دوره شاهد رویش های مناسبی هستیم و امیدواریم نسل جوان و انقلابی، مدیریت ارکان نظام و نهادهای کشور را بر عهده بگیرند و قوی تر و محکم تر از مدیران قبلی در مسیر آرمان­های انقلاب حرکت کنند./260/12/

ي, 04/15/1399 - 15:51