استاد مومنی:

باید ایمان و توکل به خداوند را در شرایط کرونا افزایش دهیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حسین مؤمنی شامگاه جمعه ۲۷ تیر در مراسمی که به مناسبت ایام زیارتی امام رضا(ع) درهیأت سید الساجدین(ع) و در قالب فضای مجازی برگزار شد، گفت: عمل به دستورات آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین(ع) می‌تواند ما را به سعادت دنیا و آخرت برساند.

 

وی افزود‌: ائمه معصومین(ع) مبین و مفسران واقعی قرآن کریم هستند، گرفتاری و مشکلات امروز بشر ناشی از عدم توجه به دستورات قرآن و عترت است.

 

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امام رضا(ع) درباره حد توکل انسان به خدا، اظهار کرد: در توکل بر خداوند انسان نباید از غیر او بترسد و تنها خدا در نظر او بزرگ باشد و غیر او همه کوچک باشند.

 

استاد مؤمنی با بیان اینکه امروز در شرایط کرونا ما باید ایمان و توکل خود به خداوند را افزایش دهیم، ابراز کرد: با افزایش ایمان و توکل به خداوند هر تهدیدی می‌تواند به فرصت تبدیل شود بنابراین نباید اجازه دهیم که مصایب و بلاهایی همچون کرونا ایمان و توکل ما را ضعیف کند که از امتحان الهی سربلند خارج شویم.

 

وی با بیان اینکه یکی از بالاترین مراتب انسانی توکل و اعتماد به خداوند متعال است، عنوان کرد: خداوند هرگز امید توکل‌کنندگان بر خود را ناامید نمی‌کند، بندگان حقیقی الهی با توکل و اعتماد به خداوند خود را به بالاترین مراتب و درجات انسانی می‌رسانند.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه سعادت دنیوی و اخروی انسان در اعتماد به خداوند و انجام دستورات او است، گفت: آنان که خداوند را شاهد و ناظر بر اعمال خود می‌بینند نه تنها گناه نمی‌کنند که همواره دنبال انجام اعمال صالح هستند.

 

استاد مؤمنی افزود: امروز اگر برخی جوانان در فضای مجازی حریم‌های ارتباط با نامحرم را می‌شکنند به این دلیل است که به یاد خدا نیستند، اگر بر خدا توکل کرده و او را حاضر و ناظر بر خود ببیند نجات خواهند یافت.

 

استاد حوزه علمیه با اشاره به سیره اهل‌بیت(ع) در هنگام مواجه به مشکلات و سختی‌ها، بیان کرد: سیره و سنت اهل‌بیت(ع) به هنگام مشکلات و سختی‌ها تنها از خداوند یاری خواستن است، امام حسین(ع) هم در کربلا که اوج مصیبت و غم بود اینگونه رفتار کردند./260/12/

ش, 04/28/1399 - 22:51