معاون پژوهش حوزه علمیه:

مرحوم موسویان در در بحث‌های مالی مرجع بودند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید حسن میرمعزی شامگاه دوشنبه ۲۰ مرداد در مراسم  بزرگداشت حجت‌الاسلام سید عباس موسویان که در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد، ضمن تسلیت درگذشت این عالم فقیه و مجتهد، گفت: درباره این عالم بزرگ صحبت کردن بسیار سخت است.

 

وی افزود: او یکی از رزمندگان فعال در دوران دفاع مقدس، چهره‌ای انقلابی و از یاران شهید مدنی بودند که گاهی از خاطرات خود با این شهید بزرگ برای ما سخن می‌گفتند.

 

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه سراسر کشور، با بیان اینکه مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین موسویان از شاگردان برجسته آیت‌الله موسوی اردبیلی بودند، عنوان کرد: او پایان‌نامه کارشناسی ارشد خود را در زمینه سرمایه‌داری در اسلام و پس انداز ارائه کرد و از همین جا وارد بحث‌های مالی، پولی و بانکی شد.

 

استاد میرمعزی ادامه داد: کتاب بانکداری اسلامی ایشان امروز جزو کتاب‌های خوب درسی در مقاطع کارشناسی ارشد است، او مسیر ثابتی را با تمام توان وارد شد و در بحث‌های مالی مرجع و کاملا مسلط پاسخگوی ابهامات مالی، پولی، بانکی، بورس و اوراق بودند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: همین اواخر ایشان می‌خواستند یک کتاب درباره بازار و سرمایه را در سه جلد تدوین کنند که کتاب درسی و مرجع در دانشگاه‌ها شود، برای این کتاب بسیار کار کرده بودند که الان درمرحله ویرایش‌های آخر است. ما سعی می کنیم با کمک شاگردان حاصل عمر ایشان را در مسیر علوم اقتصاد اسلامی به کار گرفته و در اسلامی‌سازی اقتصاد کشور ادامه‌دهنده راه ایشان باشیم./260/12/

س, 05/21/1399 - 14:24