استاد استوار مطرح کرد؛

آزادی توهین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد استوار میمندی طی یادداشتی نسبت به اهانت کنندگان به قرآن کریم واکنش نشان داد؛ در ادامه این یادداشت را می خوانید: نامش را آزادی بیان گذاشته‌اند، اما اگر کسی نظر دیگری در مورد ارکان حیات آن‌ها بدهد، علیه او بلوا می‌کنند و با غوغا او را به حاشیه می‌رانند. در روز روشن به مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان توهین می‌کنند و واکنش و اعتراضات مسلمان‌ها را خشونت‌گرایی و مقابله با مدنیت می‌دانند.

 

به ‌راستی مگر این‌ها همان‌هایی نیستند که روژه گارودی، فیلسوف و نویسنده بزرگ فرانسوی، را به بهانه انکار هولوکاست مجازات کردند؟ به تعبیر حضرت آقا «بهانه‌ آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ که از سوی برخی سیاستمداران فرانسوی گفته شده کاملاً مردود و غلط و عوام‌فریبانه است».

 

آری! امروز کلید واژه آزادی بیان دستاویزی برای تقدس‌زدایی از حریم عزیزترین بنده خدا و هدایت‌گرترین کتاب آسمانی شده است، آن هم نه با استدلالی منطقی بلکه با قالبی هجوگونه، به تمسخر و استهزای عقلانی‌ترین دین و پیامبر آن پرداخته‌اند. در واقع این آزادی بیان نیست که از آن دفاع می‌کنند، بلکه آزادی توهین به آفریده‌های نورانی در جهان هستی است که با وسوسه مزدوران ابلیس پدید آمده است.

 

نظام سلطه، که تمثل امروزی دستگاه پیچیده ابلیس است، نمی‌تواند موج اسلام‌گرایی را در بین جوانان اروپا برتابد و چون پاسخی عقلانی نیز به آموزه‌های نورانی اسلام ندارد، از سر عصبانیت و استیصال به مقدس‌ترین شخصیت اسلام، حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم، جسارت می‌کند و کتاب آسمانی او را که  کتاب راهنمای همه انسان‌هاست به استهزا می‌گیرد. اما این دست و پا زدن‌ها و تقلاها ثمره‌ای جز پرفروغ‌تر شدن مشعل هدایت قرآن و محبوب‌تر شدن شخصیت رسول اعظم صلی‌الله علیه و آله ندارد، چرا که به قول آن حکیم متأله «هر چه روی نور پا بگذارند نور زیر پا له نمی‌شود بلکه روی پا قرار می‌گیرد».

 

آری! خدا اراده کرده که نور پیامبرش عالم‌گیر شود و هدایت کتابش تا دامنه قیامت حجت جاودانه‌اش باشد. آیه ۸ سوره مبارکه صف می‌فرماید «یرِیدُونَ لِیطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ؛ ﻣﻰ‌ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﻧﻮﺭ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺩﻫﺎﻥ‌ﻫﺎﻳﺸﺎﻥ ﺧﺎﻣﻮﺵ ﻛﻨﻨﺪ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻲ ﻛﻪ ﺧﺪﺍ ﻛﺎﻣﻞ‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﻧﻮﺭ ﺧﻮﺩ ﺍﺳﺖ، ﮔﺮﭼﻪ ﻛﺎﻓﺮﺍﻥ ﺧﻮﺵ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ»./260/12/

ج, 06/21/1399 - 11:10