مسؤول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه مطرح کرد؛

تحول؛ مهم‌ترین کلیدواژه مطرح شده از سوی رهبر انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، دومین نشست از سلسله نشست‌های بازخوانی مطالبات مقام معظم رهبری از حوزویان در سفر ۱۰ روزه به شهر مقدس قم با حضور استاد رحیمیان مسؤول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه شامگاه چهارشنبه به همت مرکز مطالعات و بررسی های راهبردی بعثت برگزار شد.

 

در آغاز این نشست استاد حامد دلاوری دبیر علمی نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز مطالعات و بررسی های راهبردی بعثت، گفت: مرکز مطالعات و بررسی های راهبردی بعثت با گذشت ده سال از سفر رهبر معظم انقلاب به شهر مقدس قم بازخوانی و پیگیری مطالبات ایشان را در دستور کار خود قرار داده است که نخستین نشست با حضور حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد برگزار شد.

 

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سفر به قم به صورت خصوصی و عمومی خطاب به حوزویان مطالباتی را مطرح کردند بنابراین سؤال ما از حجت الاسلام رحیمیان این است که مهم ترین مطالبه رهبرمعظم انقلاب در چه کلید واژه ای خلاصه می شود؟.

 

استاد رحیمیان در ادامه تحول را مهم ترین کلید واژه از سوی رهبر معظم  انقلاب دانست و گفت: برخی ارزش ها و سرمایه هایی در حوزه علمیه وجود دارد که به صورت طبیعی تحول به این موارد تعلق نمی گیرد.

 

وی با اشاره به تحولات صورت گرفته در جهان و ایران ابراز کرد: جهان در علوم طبیعی رشد پرشتابی داشته است بنابراین ما نیز باید متناسب با این تحولات حرف جدید داشته باشیم؛ تحول دیگر مربوط به علوم انسانی است که این پدیده نسبت به تحول قبلی از اهیمت بیشتری برخوردار است زیرا ذهن و فکر جوانان را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

مسؤول دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه ادامه داد: همچنین با پیدایش انقلاب اسلامی نسبت به حوزه علمیه مطالبات جدیدی ایجاد شده است که در گذشته وجود نداشته و حوزه باید به آنها پاسخ دهد؛ از سوی دیگر تحولی نیز وجود دارد که واقعی نیست زیرا دشمن در برخی موارد مسأله سازی می کند که موجب می شود به ناحق ذهنیت و توقع جدید ایجاد شود.

 

گفتنی است، مشروح سخنان حجت الاسلام رحیمیان در زمینه اقدامات صورت گرفته از سوی حوزه علمیه در راستای تحول، به زودی در سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا منتشر می شود.

/260/12/

پ, 08/29/1399 - 13:08