استاد احتشام:

آیات یزدی و مصباح شجاعانه در فتنه‌ها از آرمان امامین انقلاب دفاع می‌کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علی احتشام با تسلیت به مناسبت ارتحال علامه مصباح یزدی، گفت: نظام اسلامی یکی از یاران با وفای خود را از دست داد.

 

استاد احتشام عنوان کرد: فقدان این فقیه و فیلسوف روشن‌بین و روشنگر را در درجه اول باید به رهبر انقلاب تسلیت گفت که در فاصله کوتاهی دو بازوی پرتوان خود را از دست داد؛ دو یزدی بزرگوار که شجاعانه در بحران‌ها و فتنه‌ها از آرمان‌های امامین انقلاب دفاع می کردند.

 

امام جمعه موقت کاشان افزود: علامه مصباح و آیت الله یزدی دو یار رهبر انقلاب بودند که صحنه را به خوبی می دیدند و شجاعانه از حق دفاع می کردند؛ کم نیستند کسانی که سوار قطار انقلاب شدند اما هیچگاه به دفاع از آن نپرداختند.

 

وی اظهار داشت: زمانی که روشنفکران غرب زده تز اسلام منهای روحانیت را مطرح می کردند و یا ملی مذهبی‌ها ارزش های انقلاب را به چالش می کشیدند، آیت الله مصباح بدون واهمه در مناظرات شرکت کرده و هراسی به دل راه نمی داد.

 

استاد احتشام ابراز کرد: وقتی که برخی به بهانه دفاع از تمدن تا جایی پیش رفتند که عصمت ائمه و آرمان های دینی را به سخره می گرفتند؛ علامه مصباح بر خلاف بسیاری دیگر وارد صحنه شدند و با اندوخته علمی خود از ولایت دفاع کردند.

 

امام جمعه موقت کاشان به ایستادگی علامه مصباح در برابر نظریه وکالت در ولایت مرحوم هاشمی اشاره کرد و گفت: این فقیه بصیر همواره مذاکره زیر بار ذلت را مورد نقد جدی خود قرار می‌داد.

 

وی مؤسسه امام خمینی(ره) از ثمرات وجودی علامه مصباح و گویای ادامه دار بودن راه این مجاهد بصیر دانست و افزود: بوسه آسمانی سردار دل‌ها بر پیشانی این فقیه بصیر نشان دهنده نهایت انس میان این دو سرباز بزرگ ولایت بود.

 

استاد احتشام اظهار داشت: رهبر انقلاب، او را مطهری و علامه طباطبایی زمان خواند اما خود او در برابر رهبر انقلاب بی نهایت خاضع و خاشع بود.

 

امام جمعه موقت کاشان گفت: ممکن است عده ای در روزهای آینده به هدف تحریف علامه مصباح به تجلیل از او بپردازند اما طلاب جوان بدانند که سیره علامه را باید از کسانی مطالبه کنند که تا لحظه آخر همراه و هم‌دل با ایشان بودند، نه آن ها که در میانه راه علامه را تنها گذاشتند.

 

وی با اشاره به تکلیف مداری علامه مصباح، عنوان کرد: آیت الله مصباح وقتی احساس کرد باید مستقیما در مسائل سیاسی ورود پیدا کند، از هیچ کس نترسید؛ اگر چه برخی از نون به نرخ روز خورها از او فاصله گرفتند.

/260/12/

ي, 10/21/1399 - 09:39