استاد فاضل لنکرانی:

شیعه در طول تاریخ گرفتار ستم‌ها، ظلم‌ها و حق‌کشی‌ها بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) امروز در پایان درس خارج اصول پیرامون کشتار شیعیان در پاکستان بیان داشت: باید اعتراض شدید خودمان را به دولت پاکستان اعلام و انزجار خود را از این اعمال اعلام کنیم، باید خودمان را در غم بستگان این شیعیان که به وضع بسیار بدی کشته شدند، شریک بدانیم.

 

او افزود: ریخته شدن خون یک انسان بی‌گناه به هیچ وجه مورد قبول اسلام و مورد قبول عقل نیست، و اینها باید توجه داشته باشند که انسان یک مؤمنی را به ناحق به قتل برساند از مواردی است که غضب خدای تبارک و تعالی بر آن مترتب است. چرا دولت پاکستان اجازه می‌دهد چنین مسائلی واقع شود؟ دولت‌ها نباید بگذارند چنین اموری که خلاف عقل و انسانیت و ادیان آسمانی است اتفاق بیفتد، همه مذاهب بشری حتی مذاهب غیر الهی، قتل را به این نحو، تصدیق نمی‌کند.

 

استاد فاضل لنکرانی تصریح کرد: البته شیعه در طول تاریخ گرفتار این ستم‌ها، ظلم‌ها و حق‌کشی‌ها بوده و تا آخر هست و این را ما می‌دانیم راه حق همیشه گرفتار این بلاها بوده و هست، اما بالأخره نفی مسئولیت دولت پاکستان نمی‌ کند و ما به عنوان طلاب حوزه علمیه شیعه شدیداً این کار را محکوم می‌کنیم و به دنبال این هستیم که ان شاء الله عاملین اینها را پیدا و مجازات کنند./260/12/

ي, 10/21/1399 - 10:04