استاد مسعودی خمینی:

بفهمیم چه می خوانیم، چه می نویسیم و چه تبلیغ می کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد مسعودی خمینی درخصوص تلاش عده ای برای تقویت دیدگاه ها و باورهای دینی با استفاده از ترویج تحریف و اتکا به خواب و رویا یا به کار بردن منبر طلا و انواع دیگری از این اقدامات، اظهار کرد: ردپای تقویت دیدگاه ها و باورهای دینی با ترویج خرافه و تحریف از خارج کشور است. معتقدم اگر خرافه ای در داخل کشور ترویج می شود و کتاب نامناسبی تألیف می گردد و جمعیتی به وجود می آید که علیه اسلام و قرآن خرافه گرایی می کنند، بیگانگان خارج از کشور به خصوص اسرائیل تدارک دیده و آنها را به داخل وارد می کنند.

 

 

یکی از اهداف ترویج دهندگان خرافه ضربه زدن به انقلاب مردمی و اسلامی ایران است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مورد هدف بیگانگان برای ورود چنین خرافه ها و تحریفاتی به داخل کشور، گفت: افرادی در خارج کشور هدفشان ضربه زدن به هر نوع انقلابی است و در ایران نیز به دنبال این هستند که انقلابی مردمی و اسلامی که به وجود آمده را تخریب کنند و با این روش ها بر افکار مردم تأثیر بگذارند.

 

 

عده ای در داخل که از قرآن و روایات به دور هستند، تحت تأثیر خارج نشینان قرار می گیرند

وی افزود: بسیار باید مراقب، هوشیار و بیدار باشیم که در جبهه افراد خارج نشینی که به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند، قرار نگیریم البته کسانی که در داخل کشور متدین، اهل قرآن، کتاب و روایت معتبر هستند، بعید است تحت تأثیر بیگانگان و اهداف آنها قرار گیرند و مجهولات، خرافات یا آنچه به ضرر اسلام و قرآن است را بیان کنند، مگر عده ای که از اوضاع اسلام، قرآن و روایات به دور هستند.

 

 

بفهمیم چه می خوانیم، چه می نویسیم و چه تبلیغ می کنیم

استاد مسعودی خمینی بیان کرد: اگر مخالف و علیه اسرائیل هستیم به این دلیل است که از تمام جهات علیه اسلام، قرآن، پیامبر(ص)، علما و جمهوری برخواسته اند، آنان در مسیر ضربه زدن به این ارزش ها بسیار در تلاش هستند لذا همگان در داخل کشور باید چشم و دل روشن و هوش و حواس داشته باشیم و بفهمیم چه می خوانیم، چه می نویسیم و چه تبلیغ می کنیم.

 

 

هر یک باید به وظایف انسانی و قرآنی خود عمل کنیم

استاد مسعودی خمینی در پاسخ به این پرسش که نگاه قرآن در دفاع، تبیین و ترویج معارف دینی بر چه اصول و رویکردی استوار است؟ گفت: در این زمینه هر انسانی یک وظیفه انسانی و یک وظیفه قرآنی دارد. در بسیاری از آیات و روایات ائمه(ع) تأکید شده یکی از وظایف عمومی هر انسانی است که در حد توان و به فراخور عقل، خانواده، دوستان و آشنایان خود را به تفکر و اخلاقیات قرآنی، انسانی و اسلامی آگاه کند و راه راست و مسایل دینی صحیح و معتبر را تبیین نماید.

 

 

غرق توجه به مادیات نشویم که گذراست و آنچه باقی می ماند انسانیت است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: تأکید دارم هر یک از ما وظیفه ای انسانی و قرآنی داریم و باید توجه داشته باشیم که تبیین دیدگاه های قرآن تنها بر عهده معممین یا عالمان نیست، «کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ»؛ وظیفه ماست که به فرمایشات علما و روحانیون توجه داشته باشیم، اگر این سخنان برای دنیا و آخرت مفید است، آنها را قبول کنیم و در بُعد وظیفه انسانی به اطرافیان منتقل کنیم. غرق توجه به مادیات نشویم که گذراست و آنچه باقی می ماند انسانیت است. امیدوارم همه ما انسان باشیم.

 

مدام استغفار می کنیم، اما باز هم عمل خلاف مرتکب می شویم

استاد مسعودی خمینی گفت: در پایان می خواهم به نکته ای اشاره می کنم. مدام دعا می کنیم که بلایا به خصوص بیماری کرونا از بین برود، من معتقدم اینگونه مسایل به دلیل اعمال ما از جمله تبلیغ خرافه و آنچه غیر از اسلام هست، شیوع یافته است. مدام برای گناهان و اعمال خود استغفار می کنیم، اما باز هم عمل خلاف مرتکب می شویم. باید اعمال خود را اصلاح کنیم، اگر با کسانی که اهل گناه هستند رفاقت می کنیم، آنها را کنار بگذاریم و از تحریف و خرافه و امثالهم دست برداریم.

/260/12/

ج, 11/03/1399 - 13:26