استاد شب زنده دار:

استکبار جهانی از قدرت ایران هراس دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمدمهدی شب زنده دار، عضو شواری عالی حوزه های علمیه، در جلسه درس اخلاق، به پیام های اخلاقی و اعتقادی بعثت نبی اکرم(ص) پرداخت و گفت: برای بشر روزی بالاتر از مبعث رسول گرامی اسلام(ص) قابل تصور نسیت؛ زیرا اگر بعثت را از تاریخ بشریت جدا کنیم، هدف از خلقت انسان پوچ خواهد شد.

 

عضو شواری عالی حوزه های علمیه بیان کرد: خداوند انسان را خلق کرد و اگر آنها را راهنمایی به مسیر حق نکند، هدف از زندگی پوچ خواهد بود؛ از این رو بعثت پیامبر اسلام بیان می کند هدف از خلقت، سعادتمندی و رستگاری برای آنان است.

 

وی با بیان اینکه خدواند در تورات و انجیل ویژگی های امت اسلامی و یاران پیامبر اسلام را ترسیم کرده است، گفت: ویژگی که از امت اسلام در تورات بیان شده این است که آنها با کفار به شدت برخورد می کنند و میان خودشان مهربان و دلسوز همدیگر هستند.

 

استاد شب زنده دار با اشاره به این زمان که ایران در تحریم های اقتصادی قرار دارد، گفت: گران فروشی، احتکار و افزایش قیمت ها با اخلاق و سیره رسول گرامی سازگار نیست؛ هرچند امروز بازاریانی وجود دارند که به کمترین سود راضی بوده و تمام اجناس خود را در اختیار مردم قرار می دهند.

 

عضو شواری عالی حوزه های علمیه اظهار داشت: یکی دیگر از خصوصیت امت اسلامی که در تورات بیان شده این است که امت اسلامی همواره در حال عبادت و خاضع بوده و به دنبال اهداف بلند و رضایت خداوند هستند.

 

استاد شب زنده دار ابراز داشت: یاران پیامبر را می توان از سیما و صورت آنها شناخت و انسان با نگاه به چهره آنها به یاد آخرت و معنویت می افتد.

 

عضو شواری عالی حوزه های علمیه اظهار داشت: در انجیل انسان های تربیت شده در بعثت رسول گرامی اینگونه ترسیم شده است که، امت اسلامی استوار و مقاوم بوده و روی پای خود ایستادگی می کنند و کفار از آنها خشمگین هستند.

 

استاد شب زنده با بیان اینکه باید امت اسلامی استقلال داشته و هیچ گونه نیاز و وابستگی به جهان نداشته باشد، گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای قطع ارتباط با دنیا نیست، بلکه بدین معناست که اگر استکبار جهانی امت اسلامی را تحریم کردند، بتوانند به حیات و توسعه خود ادامه دهند.

 

عضو شواری عالی حوزه های علمیه در پایان اظهار داشت: امروز استکبار جهانی از قدرت نظام اسلامی ایران هراس دارد و از پیشرفت و توسعه کشور خشمگین است.

/260/12/

ج, 12/22/1399 - 09:17