استاد فرحزاد:

بعثت مقدمه غدیر و غدیر مقدمه ظهور در عالم هستی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد حبیب الله فرحزاد طی سخنانی در شام مبعث در شبستان امام خمینی (ره) حرم بانوی کرامت کرامت، گفت: طبق روایت نزدیکترین افراد به رسول خدا در روز قیامت کسانی هستند که در دنیا به ذکر شریف صلوات اهتمام ویژه دارند.

وی افزود: در روز مبعث بزرگترین جلوه عالم هستی از سوی خداوند به انسان‌ها مبعوث و معرفی شده است که وجود مقدس نبی گرامی اسلام، اعظم جلوه‌ها و شاهکار عظیم خداوند در عالم خلقت و هستی است.

سخنران حرم بانوی کرامت، خاطر نشان کرد: تمامی صفاتی که نشان برتری خداوند را دارد در وجود نبی گرامی اسلام، جلوه گر شده، چرا که ایشان واسطه تمام فیض الهی میان آسمان و زمین و برگزیده خداوند است.

حجت الاسلام فرحزاد تاکید کرد: پرچم داری توحید در عالم هستی از سوی خداوند بر عهده نبی گرامی اسلام گذاشته شده است.

وی یادآور شد: پیامبر اسلام در هیچ مکتب درسی حاضر و درس نخوانده است و اما اثرات معنوی و قدرتی که در عالم هستی به وجود آورده و میلیاردها انسان را پیرو خود ساخته ناشی از قدرت الهی پیامبراست.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: شفاعت عظیم در روز قیامت مختص نبی گرامی اسلام است و حساب پیامبر اسلام از تمامی انبیا الهی جداست و درجه و مقام عظیمی که خداوند به نبی گرامی اسلام عطا نموده است قابل قیاس با دیگر انبیا نیست.

وی در ادامه گفت: پیامبر اسلام تنها پیامبری است که به معراج رفته اند و درجات و مقامات عظیمی که از سوی خداوند به نبی گرامی اسلام عطا شده به هیچ پیامبر دیگری عطا نشده است.

حجت الاسلام فرحزاد تاکید کرد: بعثت مقدمه غدیر و غدیر مقدمه ظهور است و پیامبر اسلام برای گسترش توحید، اخلاق و ولایت در عالم هستی مبعوث شده است.

چ, 12/11/1400 - 17:30