استاد پور امینی:

گزارشی از فعالیت‌های مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه‌

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد پور امینی رئیس مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه‌های علمیه، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه‌های علمیه پرداخت و گفت: یکی از فعالیت‌های این مرکز، پاسخ گویی به شبهات به صورت مختلف همچون برنامه‌های تلویزیونی اینترنتی است. این کار با حضور کارشناسان و متخصصان حوزه انجام می‌شود.

وی افزود: این برنامه مورد استقبال آحاد مختلف و اهل علم قرار گرفته است. تا جایی که در یکی از برنامه‌های تلویزیونی اینترنتی ۵ هزار نفر به صورت آنلاین بازدید کردند و از مباحث آن بهره بردند.

وی بیان داشت: فعالیت دیگر این مرکز، ارائه آثار مکتوب است. این آثار به ۱۲۰ مورد رسیده است و برنامه امسال ما تولید بیش از ۳۰ اثر است. این کار هدف گذار شده و به دنبال آن هستیم.

حجت الاسلام پور امینی گفت: راه اندازی میزهای تخصصی همچون سرمایه‌های اجتماعی، هوش مصنوعی، میز انتخابات، راه اندازی نشریه علمی پژوهشی و برگزاری جشنواره پرسش به پاسخ از دیگر فعالیت‌های این مرکز است. این جشنواره به زودی برگزار می‌شود و هزار و ۶۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

رئیس مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه‌های علمیه، افزود: ارائه فعالیت‌های بین المللی با حضور ۱۱ زبان دان و مراکز تخصصی چون دارالاعلام و دارالحدیث به عنوان قطب‌های تخصصی در حوزه پاسخ گویی به شبهات فعال می‌باشند.

وی بیان داشت: راه اندازی مراکز و دفاتر پاسخکده در استان‌ها از دیگر فعالیت‌های این مرکز می‌باشد. تلاش داریم، این فعالیت را با قوت بیشتری در استان‌ها به سرانجام برسانیم.

د, 12/09/1400 - 17:36