مدیر حوزه های علمیه:

از افزایش شهریه طلاب تا پرداخت کمک هزینه های جدید در ماه های آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور دوشنبه شب در جلسه با شورای سیاست گذاری شعر حوزه که در ساختمان مدیریت حوزه برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید مبعث با اشاره به رستاخیز عظیم بعثت رسول الله(ص) افزود: هیچ اتفاقی در عالم بالاتر از مبعث رسول خدا(ص) نیست.

وی اظهار داشت: هیچ نقطه تاریخی به عظمت بعثت رسول خدا(ص) نیست و وقتی این نور تابید، همه در پرتوی این نور جان تازه گرفتند و ما به عنوان حوزه پرچمدار این مبعث عظیم هستیم.

امام جمعه قم ادامه داد: انعکاس و پژواک این رستاخیز عظیم با یک بیان و شیوه میسر نیست و همۀ امکانات ما باید به کار گرفته شود؛ یکی از این ابزارها که بسیار هم کارآمد است، هنر و حوزه شعر نام دارد.

وی با تاکید بر بکارگیری ظرفیت شعر حوزوی خاطرنشان کرد: ما همه باید با روی جهادی و بسیجی وار و با شتاب لازم اهداف را محقق کنیم و طرح ها را پیش ببریم که یک بخش آن حوزه شعر و ادب در حوزه علمیه است.

آیت الله اعرافی با اشاره به ضرورت تدوین سند راهبردی برای هنر و شعر در حوزه تصریح کرد: تا پایان سال سند راهبردی و برنامه 5 ساله خود را تکمیل و منعکس کنید، همچنین در چشم انداز 5 ساله باید توجه به نخبگان و استعدادهای برتر گنجانده شود.

مدیر حوزه های علمیه اظهار داشت: تدابیری اندیشده شود که شعر و ادب فارسی و عربی بخشی از اهداف تربیتی و معنوی را تامین کند و این یک سیاست کلی است.

وی با اشاره به آشنایی طلاب با شعر و ادب حوزوی ابراز کرد: دائره المعارف و فرهنگ نامه های اشعار حوزوی را در یک طرح جامع پایه ریزی کنید و برای امتداد خود در مدارس و مراکز تدبیری بیاندیشید و همچنین به شعر بانوان توجه ویژه داشته باشید.

آیت الله اعرافی همچنین خبرهای خوشی از بهبود معیشت طلاب را نوید داد و تصریح کرد: کمک هزینه های جدیدی در دو یا سه ماه آینده به همراه افزایش شهریه به کمک معیشت طلاب خواهد آمد، همچنین در حوزه تحصیلی در چند ماه آینده با جهش خوبی روبه رو خواهیم شد.

وی در پایان افزود: کمک هزینه تحصیل، تدریس و تبلیغ متناسب با فعالیت طلاب پرداخت خواهد شد.

س, 12/10/1400 - 17:41