استاد رهنما مطرح کرد؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت تهذیب حوزه‌ و مؤسسه بینش مطهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد مجید رهنما در گفت‌وگویی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه و مؤسسه بینش مطهر خبر داد و اظهار داشت: معاونت تهذیب حوزه های علمیه در نظر دارد در راستای افزایش کمی و کیفی سبد مطالعات اندیشه‌ای در میان طلاب حوزه‌های علمیه اقدامات جدیدی را اتخاذ کند. راهبرد معاونت در این امر، متنوّع کردن گزینه‌های انتخابی طرح های مطالعاتی و رسمیت بخشی به طرح های موفق موجود در سطح مدارس، حوزه‌ها و بخش‌های دیگر است.

مدیر اداره اخلاق و تربیت معاونت تهذیب حوزه های علمیه تصریح کرد: این طرح ها به مخاطب عرضه و سلیقه های مختلف طلاب به رسمیت شناخته شود و برای هر کدام برنامه‌ای متناسب عرضه می شود.

حجت الاسلام رهنما تاکید داشت: در همین راستا تفاهم نامه‌ای 3 ساله با موسسه بینش مطهر صورت گرفته است تا مطالعات اندیشه شهید مطهری(ره) این بار با قالبی متفاوت پیش روی طلاب گرامی قرار گیرد.

این استاد حوزوی ادامه داد: بدیهی است این تفاهم نامه منافاتی با طرح های مطالعاتی موجود معاونت ندارد بلکه گزینه‌های انتخابی طلاب را بیشتر می‌کند.

مدیر اداره اخلاق و تربیت معاونت تهذیب حوزه های علمیه بیان کرد: طلاب محترم می‌‎توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و شرکت در دوره بینش مطهر به مدیریتهای استانی خود مراجعه نمایند.

حجت الاسلام رهنما ادامه داد: اجرای برنامه بینش مطهر به عهده مجموعه بینش مطهر و دبیرخانه‌های استانی است که با همراهی معاونت‌های تهذیب استانی انجام می‌پذیرد.

وی تصریح کرد: دبیرخانه‌ استانی مجموعه بینش مطهر از طریق این ثبت نام، با طلاب محترم جهت هماهنگی و برگزاری دوره‌ها تماس حاصل می‌نمایند.

مدیر اداره اخلاق و تربیت معاونت تهذیب حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است، فارغ التحصیلان این دوره، همچون سیر مطالعاتی آثار شهید مطهری ره از امتیازات آن برخوردارند.

د, 12/09/1400 - 17:51