آیت الله العظمی خامنه ای:

دشمنان نمی توانند در مسایل اساسی میان مسلمین جدایی بیفکنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید, حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه روز قدس روز عظمت مسلمین جهان و روز وحدت دل‌هاست، گفتند: دشمنان وقتی می‌بینند شیعه، سنی، طرفداران راست و چپ در این راهپیمایی شرکت کرده‌اند به وحشت می‌افتند و می‌فهمند که نمی‌توانند در مسائل اساسی میان مسلمین جدایی بیفکنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان در پیامی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار داشتند: روز قدس، روز بسیار مبارکی است، روز عظمت مسلمین جهان و روز وحدت دل‌ها است و ابتکار امام خمینی (ره) بسیار مهم بود که روز قدس را حلقه اتصال مسلمین جهان قرار دادند.

این مرجع تقلید بیان داشتند: راهپیمایی زحمت زیادی ندارد، اما برکاتش خیلی زیاد است، دشمنان وقتی می‌بینند شیعه، سنی، طرفداران راست و چپ و همه اینها بدون استثنا در این راهپیمایی شرکت کرده‌اند به وحشت می‌افتند و می‌فهمند که نمی‌توانند در مسائل اساسی میان مسلمین جدایی بیفکنند.

ایشان افزودند: معتقدم که همه به عنوان یک عبادت در آخرین روزهای ماه رمضان برای تکمیل عبادت در این برنامه شرکت کنند و شعارهای کوبنده در مقابل دشمن دهند و به دنیا بگویند که مسلمانان در برابر دشمنان متحد هستند و در مسائل اساسی دست به دست هم می‌دهند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه من برای تمام کسانی که در این راهپیمایی شرکت می‌کنند دعا می‌کنم، چون می دانم نوعی جهاد است، افزودند: اگر چه ظاهرش ساده است ولی باطنی عمیق دارد دعا می‌کنم همیشه سالم باشند و در این برنامه شرکت کنند و وحدت اسلامی که پشت دشمن را به لرزه در می‌آورد را به دنیا نشان دهند.

ج, 02/09/1401 - 12:25