آیت الله العظمی نوری همدانی:

برای رفع مشکلات و دغدغه های مردم از هیچ تلاشی نباید دریغ کرد

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفتند: ما باید به فکر رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم باشیم و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاج صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه و اعضای ستاد کنگره شهدای روحانی، با بیان اینکه روحانیون نباید از فرصت‌های موجود غافل شوند، گفتند: علما باید در حوزه‌های علمیه سرمایه‌های علمی و معنوی خود را تقویت کنند.

ایشان با تاکید بر اینکه روحانیون باید در مرحله نخست به دنبال کسب علم حقیقی باشند، بیان داشتند: تا زمانی که انسان فقیه نباشد و به خودسازی نرسد نمی‌تواند در جامعه تاثیرگذار باشد.

آیت الله نوری همدانی تصریح کردند: مردم امروز از مسئولان انتظار دارند که زندگی مرفه‌ای داشته باشند و درگیر گرانی و مشکلات مالی نباشد و مسئولان نیز باید برای رفع این مشکلات تلاش کنند.

ایشان با تاکید بر لزوم تقویت رابطه میان روحانیت و مردم خاطرنشان کردند: خدمت به مردم، موضوع مهم دیگری است که طلاب نباید از آن غافل شوند، روز قیامت به علما پاداشی داده می‌شود اما به فردی که هم علم داشته باشد و هم به مردم خدمت کرده باشد بیشتر پاداش داده می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان،  تفقه در دین، خدمت به مردم و جهاد را از رسالت‌های مهم طلاب برشمرده و گفتند: اگر روحانیون در این حوزه‌ها ورود کنند می‌توانند نظام اسلامی را به سمت اهداف مورد نظر هدایت کرده و سعادت آخرت خود را نیز رقم بزنند.

ایشان با اشاره به نقش شهدای روحانی در دفاع مقدس گفتند: معرفی شهدای روحانی به مردم موضوع مهمی است که می‌تواند موجب زنده نگه داشتن مسیر شهدا باشد.

آیت الله نوری همدانی برگزاری کنگره شهدای روحانی را کاری بزرگ دانسته و عنوان کردند: برگزاری چنین برنامه‌هایی در ادامه دادن مسیر شهدا تاثیر گذار است.

ایشان با بیان اینکه مردم همه زحمت انقلاب اسلامی را کشیده‌اند، اظهار داشتند: ما باید به فکر رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم باشیم و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

پ, 02/29/1401 - 16:54