مدیر حوزه های علمیه:

فرهنگ قرض‌الحسنه نیازمند باز تعریف است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی بعد از ظهر شنبه در دیدار جمعی از مسؤولان بانکی کشور فرهنگ‌سازی در زمینه قرض‌الحسنه را با مبلغان حوزه علمیه دانست و اظهار داشت: امروز نیاز داریم که فرهنگ قرض‌الحسنه بازتعریف و به همگان معرفی شود چون شاهد هستیم آن گونه که باید و شاید این فرهنگ اصیل اسلامی معرفی نشده است.

مدیر حوزه‌های علمیه افزود: بانک‌های قرض الحسنه نیازمند برخورداری از پیوست بین المللی هستند و در دنیای امروز فرهنگ قرض الحسنه ناشناخته است.

اعرافی گفت: حرکت در مسیر بسط و توسعه سنت الهی قرض‌الحسنه شایسته است و اینکه بانکی به‌صورت کامل در حوزه قرض‌الحسنه فعالیت می‌کند، شایسته قدردانی است.

وی عنوان کرد: امروز انتطارات از انقلاب اسلامی زیاد است و بانک‌های قرض‌الحسنه ایران می‌تواند الگوی موفق قرض‌الحسنه را به دنیا معرفی کند.

مدیر حوزه‌های علمیه تاکید کرد: باید بانک‌های قرض الحسنه کشور با دیگر کشورهای اسلامی تعامل کرده و با شبکه‌سازی درست و منطقی با این کشورها فعالیت‌های زیادی انجام دهند.

اعرافی افزود: تسهیلات قرض‌الحسنه برکت‌های فراوانی در پی دارد چرا که می‌تواند با افزایش و سوق دادن منابع بانکی به سمت کسب‌وکارهای خُرد باب اشتغال‌زایی فراوانی باز را باز کند.

وی بیان کرد: در معرفی و تبلیغ فرهنگ قرض‌الحسنه و حمایت از پیوست‌های بین‌المللی؛ حوزه علیمه همراه با بانک خواهد بود و از امور آشکار دین ما سفارش مساله قرض‌الحسنه و نقشی است که در گره‌گشایی از مشکلات مردم ایفا می‌کند.

ش, 03/28/1401 - 09:33