استاد حسینی بوشهری:

امام (ره) در عرصه‌ مدیریت جامعه پیشتاز و ممتاز بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد سید هاشم حسینی بوشهری ظهر شنبه در مراسم گرامیداشت سی و سومین سالگرد ارتحال امام (ره) اظهار داشت: خارگ نماد مقاومت ایران اسلامی به شمار می‌رود، مردمان این جزیره به مقاومت و صبوری زبان زد خاص و عام هستند، حل مشکلات خارگ سبب همدلی بین مردم و مسئولان خواهد شد.

وی افزود: یوم الله ۱۴ خرداد، روزی که وداع آسمانی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره)، غمی جانکاه بر دل ملت ایران و آزادی خواهان جهان است، امام خمینی (ره) برای خدا و در راه خدا بود، قیام امام (ره) رمز دارد و این رمز برگرفته از قرآن و قیام برای خدا است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: بی تردید با ادامه راه امام راحل و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب به هدف نهایی که امام برای انقلاب ترسیم کرده بود خواهیم رسید.

وی تاکید کرد: انقلاب ما دو عنصر کلیدی دارد و آن خدایی بودن و مردمی بودن این انقلاب است، در قیام ۱۵ خرداد شهدای زیادی تقدیم این انقلاب شد، اما حماسه‌ای آفریده شد که ماندگار شد.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: امام (ره) در عرصه‌های سیاسی، عرفانی، عبادی و مدیریت جامعه پیشتاز و ممتاز بود، حماسه، عدالت ورزی و سیاست از شاخصه‌های مکتب امام خمینی (ره) بود.

وی گفت: امام در برابر دنیای کفر ایستاد و او نماد واقعی یک انقلابی است، تبیین مکتب و اندیشه امام راحل و رهبر معظم انقلاب مصداق جهاد تبیین است که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

ش, 03/14/1401 - 09:56