استاد اعرافی مطرح کرد؛

۴ محور حرکت حوزه و روحانیت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور در آیین رونمایی از مجموعه کتب هشت جلدی "منشور هویت" و چاپ دوم کتاب "انقلابی بمانید" محصولات مرکز مطالعات راهبردی حوزه و انقلاب اسلامی، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و عید نوروز، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان یک ظرف بسیار مهم زمانی است که مهم‌ترین اتفاقات در این ماه رخ داده است.

مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه هر قطعه زمانی یک ویژگی‌هایی دارد که با اتفاقات آن مناسخت دارد، مطرح کرد: در قرآن کریم از میان تمام ماه‌های سال تنها از یک ماه و از تمام شب‌های سال تنها از شب‌های قدر یاد شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ صفت، نام و ویژگی برای ماه مبارک رمضان در روایات ذکر شده است، عنوان کرد: این موضوع از اهمیت این ماه حکایت دارد.

وی خاطرنشان کرد: ماه رمضان ظرف زمانی مستعد و پرظرفیتی است، به همین دلیل این ماه با بسیاری از مفاهیم گره خورده است.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه نزول قرآن جز بر قلب پیامبر(ص) و جز در ماه مبارک رمضان امکان پذیر نبود، تصریح کرد: قرآن در رمضان نازل شده و این ماه فصل اصلی دعا است؛ عالی‌ترین عبادات و نزول ملائکه نیز در ماه مبارک رمضان است.

وی با اشاره به اینکه در تبلیغ و کنش‌گری‌های اجتماعی باید خودنگری داشته باشیم، یادآور شد: روحانیت همواره باید بینا و بصیر باشد و بداند که در کشاکش رفت‌وآمدهای بیرونی از خویشتن غافل نشوند.

مدیر حوزه‌های علمیه اضافه کرد: اگرچه ماه مبارک رمضان بهار تبلیغ است ولی این تبلیغ نباید ما را از بهار عبادت و خودسازی غافل کند.

 

س, 12/22/1402 - 12:46