آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

رئیس جمهور نمونه بارز مسئول متعهد و مخلص انقلابی بود

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تسلیت شهادت رئیس جمهور، او را نمونه بارز مسئول متعهد و مخلص انقلابی خواند که و مواضع آگاهانه و توأم با حریتش در سراسر جهان مایۀ عزت و سربلندی امت اسلام گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، متن پیام تسلیت حضرت آیت الله مکارم شیرازی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إنا لله وإنا إلیه راجعون

خبر حادثۀ دلخراش و شهادت ریاست جمهوری اسلامی ایران جناب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و همراهان ایشان (رحمة الله علیهم) موجب تأسف و تألم شدید گردید.

ایشان در سال های طولانی و در عرصه های مختلف، خادم مردم و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) بود و در ادای وظیفه و خدمت کوتاهی ننمود. وی نمونۀ بارز از مسئول متعهد و مخلص انقلابی بود و مواضع آگاهانه و توأم با حریت او در سراسر جهان مایۀ عزت و سربلندی امت اسلام گردید و مردم شریف ایران و بسیاری از مظلومان عالم او را هرگز از یاد نخواهد برد.

اینجانب این ضایعۀ جانکاه را به مردم عزیز و خصوصاً به خانواده و بستگان ایشان و مسئولین کشوری و لشکری تسلیت عرض نموده، و از درگاه خداوند متعال حشر او را با اولیای طاهرینش و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان مسألت دارم.

لازم است مردم شریف ایران اطمینان داشته باشند ذیل عنایات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) خللی در حرکت کشور و انجام وظایف مسئولین پیش نخواهد آمد و کارها بر روند قانونی آن انجام خواهد شد، إن‌شاءالله.

از درگاه ربوبی عزت و سربلندی جمهوری اسلامی و مردم عزیز ایران را خواهانم.

والسلام علیکم و رحمة الله

قم – ناصر مکارم شیرازی

31/اردیبهشت/1403

 

د, 02/31/1403 - 10:06