ویژگى‌هاى حضرت مهدى علیه السلام

حضرت آیت الله العظمی سبحانی در نوشتاری به بیان ویژگی های حضرت مهدی (عج) می پردازند.

د, 01/09/1400 - 15:51

آغاز وحی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی سبحانی در کتاب فروغ ابدیت می نویسند: «فرشته‌اى از طرف خدا مأمور شد آیاتى چند به عنوان طلیعه و آغاز کتاب هدایت و سعادت، براى «امین قریش» بخواند تا او را به کسوت نبوّت مفتخر سازد. آن فرشته، همان «جبرئیل» و آن روز همان روز «مبعث» بود که در آینده، در این خصوص گفت‌وگو خواهیم کرد.

 

پ, 12/21/1399 - 11:13

هر کس خود را بهتر بشناسد خدای خود را بهتر شناخته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، درس اخلاق حضرت آیت الله العظمی سبحانی با موضوع معرفت شناسی برگزار شد. متن زیر بخشی از سخنان مرجع تقلید شیعیان در این درس پیرامون معرفت نفس است.

د, 12/18/1399 - 11:24

در کنار شیوه های سنتی از شیوه های جدید برای تبلیغ بهره گرفته شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی سبحانی در پیامی به همایش «تبلیغ» اوصاف و ویژگی های مبلغ را برمی شمارند و در بخشی از آن عنوان می کنند: در کنار شیوه های اصلی که باید همواره آن را حفظ کرد به استفاده از روش های جدید مانند برگزاری کلاس های پرسش و پاسخ، و انتشار جزوات و تبلیغ در فضای مجازی البته با حفظ شوونات اسلام اهتمام

ي, 12/10/1399 - 21:28

پیام به همایش «فاطمه (س) انسان کامل» در پاریس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله جعفر سبحانی برای همایش «فاطمه سلام الله علیها انسان کامل» که در مرکز اسلامی پاریس برگزار می شود، پیامی صادر کردند؛ متن پیام  بدین شرح است:

      

بسم الله الرحمن الرحیم

شیفتگی به کمال، و دوری جستن از کاستی ها و  نزول در پهنه ی  فضیلت، امری فطری است و هر فردی در طول زندگی خواهان گرایش و حرکت به سمت فضائل است و در این مسئله، تفاوتـی میان زن و مرد نیست.

 

س, 11/21/1399 - 19:21

آیت الله مصباح یزدی در علوم عقلی و معارف اسلامی دارای آثار ارزنده ای بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در پی ارتحال آیت الله مصباح یزدی پیامی صادر کرد.

 

متن پیام این مرجع تقلید بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

 

درگذشت عالم مجاهد، محقق عالیقدر، آیت الله مصباح یزدی مایه تاسف و تأثر گردید.

 

ي, 10/14/1399 - 17:42

انسان تا خدا را نشناسد مبدأ و غایت را نشناخته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی سبحانی فرمودند: شناختِ کامل، این است که انسان در دوّامه‌ی پنج چیز قرار قرار گیرد: جنسش، فصلش، غرائزش، علّت تامّه اش که او را به وجود آورده و غایتی که برای او آفریده شده است.

 

ج, 10/12/1399 - 18:21

حضرت زهرا (س) در قرآن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی سبحانی به آیاتی از قرآن کریم که به حضرت زهرا(س) تعلق می گیرد، می پردازند.

 

مرجع تقلید شیعیان در سخنانی با موضوع «حضرت زهراء در قرآن» بیان داشتند: در مورد حضرت زهراء سلام الله علیها در قرآن در مواردی مطرح شده است:

 

۱.﴿وَ آتِ ذَا الْقُرْبى‏ حَقَّه﴾ مفسّرین نوشته اند وقتی این آیه نازل شد پیامبر اکرم (ص) فدک را به حضرت زهراء (س) دادند. (مجمع البیان فی تفسیر القرآن، ج‏۶، ص: ۶۳۴)

 

س, 10/09/1399 - 12:03

تفاوت تعریف علمای اخلاق و حکما از «انسان»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی سبحانی با اشاره به تعریف فلاسفه و حکما و عالمان اخلاق از «انسان» گفتند: کار اخلاقی، تعدیل غرائز است نه سرکوب غرائز، سرکوب غرائز که معنی ندارد، این غرائزی را که خدا داده است می خواهند تعدیلش کنند تا موجب سعادت او شود.

 

مرجع تقلید شیعیان در درس اخلاق خود که به موضوع معرفت شناسی اختصاص داشت، با اشاره به حدیث نبوی «أعرفکم بنفسه أعرفکم بربّه.» بیان داشتند: این حدیث، حدیث بسیار عالی است و این حدیث، غیر از آن حدیثی است که می فرماید: «مَنْ‏ عَرَفَ‏ نَفْسَهُ‏ فَقَدْ عَرَفَ رَبَّهُ»

 

ش, 10/06/1399 - 18:34

جانفشانی پرستاران و کادر درمان در این ایام سخت هرگز از یادها نخواهد رفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی سبحانی بمناسبت روز پرستارپیامی صادر کرد.

 

درمتن پیام این مرجع تقلید شیعیان این گونه آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

در حدیثی آمده است «نعمتان مجهولتان الصحه والامان»؛ دو نعمت داریم که از طرف خداوند برای بشریت فرستاده شده است ولی متاسفانه بشر یا به آن توجه ندارد یا قدر آن را نمی داند.

 

اشتراک در RSS - آیت الله العظمی سبحانی