علمیت و اخلاص ایشان را از نزدیک شاهد بودم

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در پیامی، درگذشت استاد سید جعفر کریمی شاگرد امام خمینی(ره) و مسئول شورای استفتای رهبر انقلاب اسلامی را تسلیت گفتند.

متن پیام ین مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ارتحال عالم ربانی آیت الله اقای حاج سید جعفر کریمی رحمت الله علیه موجب تأسف و تأثر گردید.

این فقیه عالیقدر عمربابرکت خود را در مسیر اسلام و اهلبیت علیهم السلام و خدمت به نظام اسلامی صرف نمود و سالهای متمادی در کنار امام راحل و عظیم الشان و رهبری معظم همکار و خدمتگزاری امین بود.

ي, 01/10/1399 - 14:34

همگی در یک روز و یک ساعت برای رفع بلا از جامعه بشری توبه و به خداوند تضرع و توسل کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در پیامی به مناسبت حلول ماه شعبان المعظم گفتند: چون خدا اجتماع را و دعا در حال اجتماع را دوست می دارد و به اجتماع عنایت دارد، و در یک روز و یک ساعت همگی در جای خود، حالت تضرّع و توبه و توسل پیدا کنند، انشاء الله خداوند این بلا را از جامعه بشری رفع می کند. متن پیام معظم له به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

ج, 01/08/1399 - 19:25

مسافرتی که سبب انتقال بیماری و آسیب به دیگران شود جایز نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، گروهی از مقلدان حضرت آیت‌الله نوری همدانی پیرامون شرایط کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا و حکم سفر در این زمان در استفتائاتی داشتند که در ادامه جواب این استفتاء می‌آید:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

محضر مبارک مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته

 

د, 01/04/1399 - 21:06

مرحوم خسروشاهی در نویسندگی و تصحیح کتب بزرگان زحمات فراوان کشید و در احیاء آثارعلماء بسیار پرتلاش بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی درگذشت را حجت الاسلام والمسلمین اقای حاج سید هادی خسروشاهی را تسلیت گفتند.

متن پیام این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
خبرارتحال عالم عالیقدرجناب حجت الاسلام والمسلمین اقای حاج سید هادی خسروشاهی رحمت الله علیه رادریافت نموده و موجب تأثر و تأسف گردید.
این روحانی پرتلاش عمر با برکت خودراعمدتأ به جهاد قلمی پرداخت واثارارزشمندی ازخود بجای نهاد.

ج, 12/09/1398 - 17:48

مردم ما نشان دادند با توجه به همه مشكلات خصوصاً معیشت و اقتصاد، نسبت به اصل نظام پایبند هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی در پیامی از حضور باشکوه ملت ایران در انتخابات و ناامید کردن دشمنان قدردانی کرد.

 

متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

د, 12/05/1398 - 12:28

مردم ایران با حضور پای صندوق‌های رأی کشور را حراست و تقویت کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، این مرجع عالیقدر جهان تشیع دقاقی پیش در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری قم شرکت کردند و رأی خود را به صندوق سیار شماره 562 انداختند.

 

ایشان سپس در سخنانی گفتند: حفظ نظام از اوجب واجبات است و انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است و این مملکت، مملکت امام زمان(عج) است و هر کس که به امام زمان(ع) علاقه و ایمان دارد باید در انتخابات شرکت کند.

 

ج, 12/02/1398 - 18:45

از همه مردم دعوت می کنیم برای عظمت کشور خود حضور گسترده و پرشوری در انتخابات داشته باشند

باید افرادی را انتخاب کنیم که انقلابی، متدین، مخلص، دشمن شناس، دشمن ستیز، خدمتگزار و متعهد باشند، باید بار دیگر به جهانیان ثابت کنیم که به نظام اسلامی علاقه داریم و به آن وفادار هستیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: انتخابات پیش رو خیلی مهم است چرا که در دوره حساسی قرار داریم و دشمنان تمام تلاش خود را گذاشته اند تا انتخابات آنگونه ای که می خواهیم نباشد.

 

چ, 11/30/1398 - 18:28

مردم باید با بصیرت خود کسی را انتخاب کنند که دارای تعهد و تدین باشد

خدمت گزاری، دشمن شناسی، دشمن ستیزی، سوابق درخشان و انقلابی گری نیز از دیگر شاخصه های یک نماینده تراز انقلاب اسلامی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود با اشاره به ضرورت حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی گفت: مسأله انتخابات ارتباط مستقیم با سرنوشت ما دارد، از این جهت باید اهمیت ویژه ای برای آن قائل باشیم.

 

وی شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را یک وظیفه دانست و ادامه داد: مردم باید با بصیرت خود کسی را انتخاب کنند که دارای تعهد و تدین باشد.

د, 11/28/1398 - 16:31

حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن نمایش شکوه، وحدت و عظمت انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن قم در گفت وگو با خبرنگاران با قدردانی از حضور انقلابی ملت ایران در صحنه گفت: حضور حماسی مردم نمایش شکوه، وحدت و عظمت انقلاب اسلامی است.

وی افزود: این حضور انقلابی مردم ایران و ملت های مسلمان و محور مقاومت را دلگرم و امیدوار تر می کند، از سوی دیگر این حضور نشانه خشم و انزجار از استکبار و صهیونیست ها و تأکید بر مقاومت در برابر آن ها است.

س, 11/22/1398 - 17:45

مرحوم آیت الله طبرسی عمر خود را صرف ترویج فرهنگ اهل بیت کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی درگذشت آیت الله حاج شیخ نورالله طبرسی را تسلیت گفتند.

 

متن پیام مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر ارتحال عالم وارسته آیت الله آقای حاج شیخ نورالله طبرسی رحمت‌الله‌علیه موجب تأسف عمیق اینجانب گردید؛ نمایندگی ولی‌فقیه در استان مازندران و امامت جمعه ساری و نمایندگی مجلس خبرگان از آن استان ولایتمدار از سوابق آن مرحوم بود.

 

اشتراک در RSS - آیت الله نوری همدانی