تقدیر آیت الله العظمی نوری همدانی از اقدامات مدیر حوزه و طلاب جهادی در ایام کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی در نامه ای به آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه از فعالیت های جهادی مدیریت حوزه های علمیه و طلاب جهادی در ایام کرونا قدردانی کرد.

 

این مرجع تقلید طی نامه ای ضمن تقدیر از زحمات مدیر حوزه های علمیه در خصوص فعالیت های جهادی نوشت:

 

چ, 03/14/1399 - 13:49

کسی حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین را جز خود آنها ندارد/ دوران نابودی اسرائیل فرا رسیده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت ایت الله العظمی نوری همدانی در پیامی به همایش بین المللی روز جهانی قدس گفت: باید به تمام دنیا اعلام شود که کسی حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین را جز خود آنها ندارد و رژیم جعلی بنام اسرائیل هرچه زودتر باید بساط خود را از منطقه جمع کند، تا همانطور که ملت‌ها قبل از تأسیس این رژیم غاصب در کنار هم بودن با آرامش زندگی کنند.

 

متن پیام به شرح زیر است:

بسم اللّه الرحمن الرحیم

س, 02/30/1399 - 15:27

امروز بشریت بیش از هر زمان دیگری نیازمند معنویت است و نبود یک منجی عدالت گستر را احساس می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی فرمود: در این شب های استجابت دعا و نزول قرآن کریم دست دعا برداریم تا سایه این بیماری از همه بشریت برداشته شود و شفای تمام بیماران را از خداوند متعال بخواهیم.

 

متن پیام مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض تسلیت شهادت مولای متقیان امیرمومنان علی علیه السلام به همه محبان آن حضرت، لازم می دانم در این ایام لیالی قدر مطالبی رابه عرض برسانم:

ج, 02/26/1399 - 13:22

مرحوم امینی عالمی خدوم و با اخلاص در تمام عرصه ها یك روحانی ممتاز بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، آیت الله نوری همدانی در پیامی درگذشت استاد ابراهیم امینی را تسلیت گفتند.

در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اناللّه واناالیه راجعون

با نهایت تأسف و تأثر خبر ارتحال فقیه عالیقدر، یار صدیق امام و انقلاب و عضو جامعه مدرسین و مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت اللّه آقای حاج شیخ ابراهیم امینی (رحمت اللّه علیه) را دریافت كردم.

این عالم خدوم و با اخلاص در تمام عرصه ها یك روحانی ممتاز بود.

ش, 02/06/1399 - 11:39

حکم روزه داری در ایام شیوع کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع معظم تقلید به استفتائی در مورد چگونگی روزه مؤمنین در ماه مبارک رمضان با توجه به بیماری کرونا پاسخ داد که متن پاسخ به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

ج, 02/05/1399 - 12:06

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت استاد شیخ مهدی فیض قمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت ایت الله العظمی نوری همدانی درگذشت آیت الله حاج شیخ مهدی فیض قمی را تسلیت گفتند.

 

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

خبر ارتحال عالم خدمتگزار آیت الله آقای حاج شیخ مهدی فیض قمی رحمت الله علیه موجب تأسف و تأثر گردید.
این روحانی متعهد و متدین از خاندان فقاهت و مرجعیت بوده است و سالیان متمادی امامت مسجد امام حسن عسگری علیه السلام را عهده داربود و به ارشاد مومنین می پرداخت.

 

د, 01/25/1399 - 19:05

در این ایام حساس خاضعانه از درگاه خداوند حکیم و قادر متعال تعجیل در فرج را خواستاریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، متن پیام آیت‎‌الله نوری همدانی به مناسبت فرارسیدن فرخنده میلاد منجی عالم بشریت حضرت ولی‌عصر به شرح زیر است:

د, 01/18/1399 - 17:04

علمیت و اخلاص ایشان را از نزدیک شاهد بودم

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در پیامی، درگذشت استاد سید جعفر کریمی شاگرد امام خمینی(ره) و مسئول شورای استفتای رهبر انقلاب اسلامی را تسلیت گفتند.

متن پیام ین مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ارتحال عالم ربانی آیت الله اقای حاج سید جعفر کریمی رحمت الله علیه موجب تأسف و تأثر گردید.

این فقیه عالیقدر عمربابرکت خود را در مسیر اسلام و اهلبیت علیهم السلام و خدمت به نظام اسلامی صرف نمود و سالهای متمادی در کنار امام راحل و عظیم الشان و رهبری معظم همکار و خدمتگزاری امین بود.

ي, 01/10/1399 - 14:34

همگی در یک روز و یک ساعت برای رفع بلا از جامعه بشری توبه و به خداوند تضرع و توسل کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در پیامی به مناسبت حلول ماه شعبان المعظم گفتند: چون خدا اجتماع را و دعا در حال اجتماع را دوست می دارد و به اجتماع عنایت دارد، و در یک روز و یک ساعت همگی در جای خود، حالت تضرّع و توبه و توسل پیدا کنند، انشاء الله خداوند این بلا را از جامعه بشری رفع می کند. متن پیام معظم له به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

ج, 01/08/1399 - 19:25

مسافرتی که سبب انتقال بیماری و آسیب به دیگران شود جایز نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، گروهی از مقلدان حضرت آیت‌الله نوری همدانی پیرامون شرایط کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا و حکم سفر در این زمان در استفتائاتی داشتند که در ادامه جواب این استفتاء می‌آید:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

محضر مبارک مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته

 

اشتراک در RSS - آیت الله نوری همدانی