هرکه به ظالمان اشغالگر بپیوندد در سرنوشت محتوم ظالمان شریک است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مسأله فلسطین مسأله‌ای انسانی و یکی از اساسی‌ترین مسایل اسلام است، گفت: هرکه به ظالمان اشغالگر بپیوندد به منشأ جرم و جنایت پیوسته و در سرنوشت محتوم ظالمان شریک است.

متن پیام استاد یزدی به اجلاسیه مجازی «ذلت تسلیم و خیانت به آرمان‌های اسلامی» به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

«وَ إِنَّ الظَّالِمینَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ وَ اللَّهُ وَلِیُّ الْمُتَّقینَ» (جاثیه: ۱۹)

 

پ, 08/29/1399 - 12:55

اساتید و طلاب قدر فرصت‌های تحصیلی را بدانند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به جایگاه مهم علم در اسلام اظهار داشت: در روایات ما به خصوص درکتاب شریف کافی به طور مفصل درباره اهمیت و فضیلت علم بحث شده است. به عنوان نمونه در روایتی داریم که: اُطلُبوا العِلمَ مِنَ المَهدِ إلَى اللَّحْدِ و یا در حدیث دیگر حضرت رسول فرمودند: طَلَبُ اَلْعِلْمِ فَرِيضَةٌ عَلَى كُلِّ مُسْلِمٍ

 

پ, 06/20/1399 - 17:23

در شرایط سخت کرونا از کمک به نیازمندان و اقشار ضعیف غافل نشویم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمد یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در سخنانی با اشاره به شرایط خاص کشور در آستانه ماه مبارک رمضان بیان داشت: در اثر بیماری کرونا، بسیاری از افراد از شغل و کار و زندگی خود بازمانده اند و ناچارند در خانه بمانند. این شرایط که با توجه به دستورات مجموعه های بهداشت و درمان کشور لازم الاطاعه و برای حفظ جان مردم است، موجب شده است برخی افراد دچار مضیقه و فشار در زندگی شوند.

د, 01/25/1399 - 19:17

شرح مناجات شعبانیه در لسان استاد یزدی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمد یزدی در درس خارج فقه خود که از طریق فضای مجازی برگزار شد، مباحثی را درباره مناجات شعبانیه به این شرح مطرح کرد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

قرار شد پنج‌شنبه‌ها چند جمله‌ای درباره مباحث اخلاقی بحث کنیم. چه بهتر که از جملات مأثوره از ائمه (ع) در ادعیه و مناجات‌ها استفاده شود. تناسب زمانی ایجاب می‌کند که مروری بر جملات معروف به مناجات شعبانیه داشته باشیم و به مقدار ظرفیتمان از آن استفاده کنیم.

س, 01/19/1399 - 14:52

حضرت آمنه ظرف نور مقدس پیامبر بودند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد محمد یزدی در دیدار اعضای ستاد کنگره حضرت آمنه سلام‌الله علیها که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: بر اساس روایات قبل از خلقت حضرت آدم، وجود مبارک رسول خدا(ص) و انوار مقدس ایشان بود و نور حضرت خلق‌شده بود.

 

وی افزود: در نظام آفرینش نسبت به انوار مقدسی همچون رسول خدا(ص) نباید مباحث ظاهری را مدنظر قرار دهیم چراکه از منظر خلقت و معنویت باید گفت نور رسول خدا(ص) قبل از خلقت آدم و حوا خلق‌شده است.

 

س, 12/06/1398 - 22:03

حوزه های علمیه به مسائل مستحدثه بیشتر توجه کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید: استاد محمد یزدی در گردهمایی بسیج اساتید و نخبگان سطوح عالی حوزه‌های علمیه استان اصفهان با اشاره به میزبانی حوزه علمیه اصفهان در نهمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین و علمای بلاد گفت: میزبانی حوزه علمیه اصفهان از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد موجب تشکر و قدردانی است.

 

اشتراک در RSS - استاد محمد یزدی