حوزه به سمت تأسیس مجتمع های تخصصی آموزشی و پژوهشی حرکت خواهد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد اعرافی در دیدار اعضای موسسه آوای توحید، با بیان این که علی رغم گذشت ۱۰۰ سال از بازتاسیس حوزه علمیه قم هنوز ذخایر زیادی برای عرضه وجود دارد، اظهار داشت:  موسوعه ای که در بردارنده تطورات حوزه های دانشی و علمی حوزه های علمیه باشد، تدوین خواهد شد.

 

 

وی با تأکید بر این که حوزه های علمیه در ۱۶ قلمرو دانشی از ذخایر عظیمی برخوردار است، تصریح کرد: در هر جای دنیا اگر منطق درست مطالب اسلامی در قالب بنمایه های عقلی ارائه گردد خواهان زیادی دارد.

ي, 10/28/1399 - 12:10

برنامه پنجساله حوزه های استانی ترسیم می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی تصریح کرد: حوزه‌های علمیه در سال‌های اخیر اسناد بالادستی و برنامه‌های ۵ ساله را در ۴۰ محور و ۹۰۰ برنامه تنظیم نموده است.

 

 

او افزود: طرح آمایش حوزه‌های علمیه با بیش از ۸۰۰ کارویژه روحانیت و ترسیم ۴۰۰ رشته و گرایش مقطع، تنها بخشی از فعالیت‌های اخیر حوزه‌های علمیه است.

 

 

ش, 10/27/1399 - 11:02

جهل یا غرض‌ورزی؛ علت پیگیری‌ برخی برای اجرای اسناد خارجی در امر آموزش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد اعرافی بعد از ظهر امروز در سومین وبینار از سلسله نشست‌های تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در 40 سال اخیر، گفت: در سال های گذشته در جهت ایجاد عدالت منطقه ای، گسترش دانشگاه ها در مناطق مختلف و افزایش رشته های متنوع را شاهد بودیم.

 

پیشرفت‌های علمی و دستاوردهای انقلاب در 40 سال گذشته

ج, 10/12/1399 - 18:19

تجدید بیعت حوزه‌های علمیه با رهبر معظم انقلاب اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه طی بیانیه‌ای نسبت به برخی ساده‌لوحی‌ها و گستاخی‌ها نسبت به رهبر معظم انقلاب ابراز انزجار و بیعت مجدد حوزویان با ایشان را اعلام کرد.

 

متن بیانیه به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ي, 09/30/1399 - 08:33

عقب نشینی در برابر دشمن به زیاده خواهی آنها می انجامد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی با اشاره به آیه شریفه «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلَا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَأَنْتُمْ مُسْلِمُونَ» گفت: در مسیر تقوا توقف نباید وجود داشته باشد و معنای این آیه شریفه آن است که ما در مدارج ایمان و تقوا نباید متوقف شویم، بلکه همواره باید رو به جلو در حال حرکت باشیم.

 

ج, 09/14/1399 - 18:31

پیام خون شهید فخری زاده برای مردم و مسؤولان، حوزه و دانشگاه و محور مقاومت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور امشب در مراسم گرامیداشت شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای کشورمان که به صورت مجازی برگزار شد، شهید فخری زاده را سردار علم، دانش و فناوری توصیف کرد و ضمن تبریک و تسلیت شهادت این دانشمند بزرگ گفت: در هفته بسج، یک بسیجی بزرگ و دانشمند بسیجی را از دست دادیم.

ي, 09/09/1399 - 17:32

تبلیغ بین الملل از مظلومیت خارج شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد اعرافی، در بازدید از بخش های مختلف مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه و در ادامه آن در نشستی با مسئول و کارشناسان بخش های مختلف این مرکز، گفت: تمرکز ما در چند سال اخیر بر روی زیر ساخت های حوزه بوده است، چرا که بدون تحقق این زیر ساخت ها، اجرای سایر موارد از جمله همین مرکز نمی توانست به رشد و بالندگی برسد.

 

س, 08/27/1399 - 21:53

روایتی از عنایت ویژه رهبر انقلاب به مراجع عظام تقلید/ بایدهای حوزه عصر انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در گفت و گو با  بخش فقه و معارف پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر معظم انقلاب به مسئله تحول در حوزه پرداخته است که متن کامل این گفت‌وگو  به شرح ذیل است.
 
 

س, 08/27/1399 - 21:36

شهید صدر مرجع فکری معرفتی جهان اسلام بود/ هنوز حق شهید صدر را ادا نکرده ایم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد اعرافی در دیدار معاون پژوهشی پژوهشگاه شهید صدر و عوامل سازنده مستند «آغازگر یک پایان» پیرامون شهید صدر که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته در خانه مستند انقلاب اسلامی، به تشریح ابعاد شخصیتی عالم مجاهد شهید صدر(ره) و لزوم الگوسازی از آن عالم مجاهد برای حوزه و دانشگاه پرداخت.

 

چ, 08/21/1399 - 12:38

عهدنامه مالک اشتر، منشور جامع یک حکومت عادلانه و حیات بخش است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور امروز در دومین همایش بین المللی غدیر و حکمرانی شایسته که به صورت ویدئو کنفرانس در دانشگاه مازندران برگزار شد با بیان این که نهج البلاغه به عنوان کتابی ناشناخته همچنان جای آن در سبد مطالعات عمومی کشور و حتی سبد مطالعات تخصصی دانشگاهی و حوزوی خالی است، گفت: برای یک زیست معنوی، الهی، اخلاقی و پیاده سازی یک سبک زندگی متعالی نهج البلاغه باید همواره کنار دست ما و همراه و هم دل ما باشد.

 

اشتراک در RSS - مدیر حوزه های علمیه