بیان برخی از فضایل حضرت زهرا سلام الله علیها «قسمت دوم»

امام صادق علیه السلام در فضیلت تسبیح حضرت فاطمه زهرا سلام‌ الله ‌عليها بعد از نمازهای واجب می فرماید: هرکس بعداز نماز واجب تسبیحات حضرت زهرا سلام‌ الله‌ علیها را بجا آورد، قبل از اینکه پای راست را از پای چپ بردارد،( بلا فاصله بعداز نماز بخواند)، گناهانش آمرزیده می ‌شود و با الله اکبر شروع کند.

 

استاد هادی عباسی خراسانی از اساتید حوزه علمیه قم و از مفسرین قرآن کریم، در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به بیان برخی از فضایل حضرت زهرا سلام الله علیها پرداخت.

 

پ, 11/02/1399 - 11:50

بیان برخی از فضایل حضرت زهرا (س) «قسمت اول»

فاطمه سلام اللَّه علیها را به این خاطر «محدّثه» نامیدند که فرشتگان از آسمان فرود مى آمدند و آن حضرت را مى خواندند همان طورى که مریم دختر عمران را صدا مى زدند.

 

به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها استاد هادی عباسی خراسانی از اساتید حوزه علمیه قم به گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید پرداخت.

 

چ, 11/01/1399 - 16:04

عرض تسلیت به مناسبت ارتحال آیت الله مصباح یزدی

به مناسبت ارتحال عالم ربانی علامه محمد تقی مصباح یزدی رضوان الله تعالی علیه استاد هادی عباسی خراسانی از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

این استاد درس خارج حوزه علمیه آغاز کلامش را به این آیات قرآن کریم اختصاص داد: «انّا لله و انّا الیه راجعون»، «وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنينَ» و آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛ و خداوند با نیکوکاران است. (سوره مبارکه العنكبوت آیه: ۶۹)

ش, 10/13/1399 - 12:04

تخلّق به اخلاق الهی جنبه کمتر شناخته شده آیت الله محمد یزدی

ایران اسلامی خدمتگزاری صدّیق و مقام معظم رهبری یک رفیق شفیق و حوزه های علمیه یک استاد ورزیده و پسندیده و متخلق را از دست داد.

 

به مناسبت ارتحال آیت الله محمد یزدی رحمت الله علیه، استاد هادی عباسی خراسانی از اساتید حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به بررسی ابعاد گوناگون شخصیت این بزرگوار پرداخت.

 

ج, 09/21/1399 - 11:17

استکبار جهانی بداند راه این شهید عزیز ادامه دارد و خونش خون بها دارد

به مناسبت شهادت دانشمند بزرگ هسته ای، شهید حاج محسن فخری زاده،  استاد هادی عباسی خراسانی از اساتید حوزه علمیه قم با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

س, 09/11/1399 - 10:00

مقام قرآن نزد انسان و خداوند متفاوت است / مراتب کتاب از «هذه» تا «ذلک»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، جلسه تفسیر استاد عباسی خراسانی با محوریت سوره بقره امروز، سه‌شنبه، ۲۷ آبان‌ماه برگزار شد. آیت‌الله عباسی خراسانی در این جلسه اظهار کرد: در بیان کریمه «هدی للمتقین» گفتیم «ذلک» اشاره به دور است و دلالت بر عظمت و بزرگی قرآنی دارد. قرآن کریم مجلای باری تعالی است و این مجلی از نزدیک‌ترین قرب به انسان شروع می‌شود تا دورترین حالت انسان که همان مقام علوّ قرآن است. در نتیجه قرآن همراهی و همگامی‌اش با کسانی است که از طهارت ظاهر و باطن برخوردارند.

س, 08/27/1399 - 21:40

سه گام سیر و سلوک معنوی در سوره حمد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، جلسه درس تفسیر ترتیبی قرآن کریم استاد هادی عباسی خراسانی،در حوزه علمیه قم با محوریت تبیین و توضیح آیه «اهدنا الصراط المستقیم» برگزار شد.

 

ش, 08/03/1399 - 17:06

شرح فقراتی از زیارت اربعین

به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی، استاد بزرگوار حوزه علمیه قم، هادی عباسی خراسانی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید به گفتگو پرداخت.

 

این استاد درس خارج حوزه علمیه در ابتدای گفتگو خاطرنشان کرد: درباره حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام، هر چه بگوییم، کم گفته ایم؛ زیرا در قرآن کریم آمده است:

«وَ لِلَّهِ الْأَسْماءُ الْحُسْنى‏ فَادْعُوهُ بِها وَ ذَرُوا الَّذِينَ يُلْحِدُونَ فِي أَسْمائِهِ سَيُجْزَوْنَ ما كانُوا يَعْمَلُونَ‏» (اعراف: 180)

س, 07/15/1399 - 15:39

بررسی حکم فقهی تغسیل بیماران کرونایی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد هادی عباسی خراسانی سخنانی را با عنوان «مسائل کرونا در فقه اسلامی» ‌بیان داشت. گزیده سخنان این استاد حوزه علمیه قم در ادامه آمده است: وقتی کسی که مرحوم می‌شود، غاسل مماثل، یعنی زن را زن و مرد را مرد، باید شخصی متوفی را سه بار غسل بدهد. همچنین گفتیم این کار واجب کفایی است. در واجب کفایی من‌به‌الکفایه لازم است و اگر هیچ یک انجام ندهند، همه معاقب هستند. در بحث اجرت هم عرض کردیم اجرت گرفتن برای غسل دادن صحیح نیست، چون اجرت گرفتن برای واجبات مشروعیت ندارد، چون تکلیف شرعی است.

ي, 05/26/1399 - 23:14

مردم را به قرآن سوق دهیم/ با رعایت بهداشت و اتصال به خدا و دعا این بحران را پشت سر می گذاریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نشست دوره ای اساتید، استاد هادی عباسی خراسانی گفت: خداوند آفریننده همه موجودات است و همه موجودات چه ریز و درست از قدرت باریتعالی خارج نیست . گل آفرینش هم انسان است و انسان هم در عین قدرت‌مند بودن ضعیف است(خلق الانسان ضعیفا).

 

وی افزود: از این جهت که انسان خدا را دارد و همه موجودات متصل به خدا هستند قوی ترین موجودات هستند ولی از این جهت که موجودات آسیب پذری هستند و نیازمند به باریتعالی نیز می باشند.

 

اشتراک در RSS - استاد هادی عباسی خراسانی